Villa tasarımı, villa tipi konutlar için hazırlanan özel konsept tasarımlardır. Hayalinizdeki villaya sahip olmak için öncelikli olarak 3D görselleştirme hizmeti almanız faydanıza olacaktır. Tasarım yapılırken villanın dış cephe tasarımı, iç mekan tasarımı, bahçe ve peyzaj tasarımları gibi her detay üzerinde detaylı çalışmalar yürütmekteyim. Uzun yıllardır bu alanda hizmet vermekte olup, bu zamana kadar pek çok tasarım çalışması hayata geçirmiş bulunmaktayım.

Villa tasarımı yaparken özellikle dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar içerisinde pek çok detay barındıran ve titiz bir çalışma isteyen hususlardır. Bu alanda yapmış olduğum tüm tasarımlarımı bilgisayar ortamında, son teknoloji programlar yardımıyla yapmaktayım. Aklınızda bir tasarım varsa veya hazır bir mimari projeyle bana ulaşırsanız, proje üzerinden geliştirmeler ve sonrasında 3D animasyonlar yapmaktayım.

Villa tasarımı esnasında faydalandığım üst düzey yazılımlar, projenin profesyonel bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır. Projenin inşasına başlanmadan önce, gerçekliğe en yakın 3 boyutlu görseller ile bitmiş halini görmeniz mümkün. Bu sayede geri dönüşü olmayan ve istenmeyen durumlarla karşılaşmayacağınızı belirtmek isterim. Mevcut proje hayata geçirilmeden önce yapmak istediğiniz değişiklikler konusunda çok daha avantajlı bir konumda olabilirsiniz.

Villa tasarımı, villanın her bir detayının kusursuz olması ve bütünsel açıdan bakıldığında ortaya muhteşem bir yapının çıkması için, titizlikle tasarlanmaktadır. Hem estetik açıdan hem de kullanışlı ve işlevsel olması bakımından, yaşarken keyif alacağınız harika ortamlar yaratabilirsiniz. Bahçe, peyzaj, dış ve iç tasarımlarda kullanılacak malzemelerin şık ve çevresel faktörler göz önünde bulundurularak seçileceğinden emin olabilirsiniz.

Villa tasarımı

Villa Tasarımı Nasıl Olmalı?

Villa tasarımı nasıl olmalı diye düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmış olduğum villa tasarımlarında %100 müşteri memnuniyeti sağlamakla birlikte, pek çok olumu geri dönüşler aldığımı da belirtmek isterim. Villanın tasarımını yaparken ilham verici ve özgün tasarımlar yapmaya özen göstermekteyim. Villa tasarımlarının konsept tasarımlar olması nedeniyle kreatif unsurların ön planda tutulduğunu ve ihtiyaçlara karşılık verebilecek nitelikte tasarlandığını söylemek isterim.

Villa tasarımı nasıl olmalı sorusunu yanıtlamadan önce, bir villanın ne gibi beklentileri olduğunun üzerinde durulmalıdır. Estetik anlamda şık bir tasarımın olmasının yanı sıra kullanışlı olması da çok önemlidir. Doğru alan kullanımı ile eşsiz güzellikte ve işlevsel villalara kavuşabilirsiniz. Gerek dış cephe tasarımlarında gerekse iç mekan tasarımlarında kullandığım malzemelerin yalnızca görsel açıdan değil, yaşanılası bir alan oluşturulabilmesi için de titizlikle seçilmektedir.

Villa tasarımı nasıl olmalı düşüncesi villa sahibi olmak isteyen pek çok insanın aklına gelmektedir. Peki, bir villanın ne gibi gereksinimleri olabilir ve bu gereksinimler nasıl karşılanır? Bu sorunun yanıtını yapmakta olduğum villa tasarımlarını göz önünde bulundurarak şu şekilde açıklayabilirim:

 • Tasarımlarım, villanın dekorasyonu lüks olacak şekilde ve konforun sağlanabileceği işlevsellikte yapılmaktadır.
 • Gösterişli bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla, şık ve kişiselleştirilmiş pek çok detay eklenmektedir. Villanızın ruhunuzu yansıtması ve karakteristik bir yapısının olması için isteklerinizi göz önünde bulundurmaktayım.
 • Çeşitli villa dekorasyon örnekleri ile hayallerinizdeki villaya ekstra ilham kaynağı olmakta ve farklı fikirler sunmaktayım.
 • Ayrı ayrı özenle tasarladığım bahçe, dış cephe, iç mekan ve peyzaj tasarımlarının bütünsellikte birbirini tamamlamasını sağlamak için profesyonel bir işleyiş sürdürmekteyim.

Villa Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Villa tasarımında dikkat edilmesi gerekenler oldukça fazladır. Bir villanın tasarımı yapılırken, birden fazla unsur dikkate alınmalıdır. Yapıları itibariyle görkemli ve lüks bir görünümleri olan villaların, tüm ihtiyaçları karşılayabilmesi beklenmektedir. Tüm ihtiyaçların karşılanması da elbette tasarımda birçok detayın bulunması demektir. Bu anlamda profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Profesyonel bir hizmet alarak, villanın olmazsa olmaz tüm tasarımlarını yaptırabilirsiniz.

Villa tasarımında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Modern ve şık unsurlara yer verilmesi
 • Yaratılacak atmosferin huzurlu hissiyat verebilmesi için kullanılacak renklerin doğru seçilmesi
 • Başlangıçta klasik, modern veya başka bir tarzı yansıtan tasarıma karar verilerek projenin çizilmesi
 • Villanın kişisel zevklerinizi yansıtacak özellikte tasarlanması
 • Çevre koşullarının ve çevreyle uyumun göz önünde bulundurulması
 • Villa içinde spor salonu, havuz, bahçe, sauna gibi ihtiyaç alanlarının yaratılması
 • Güneş ışığını içerde tutabilmek adına çalışmalar yapılması mühendislik çözümleri yapılması
 • İç ve dış mekan tasarımının birbiriyle uyum halinde olabilmesi.
 • Yapılan tasarımın 3D animasyonları ile gözden geçirildikten sonra inşasına başlanması villa tasarımında dikkat edilmesi gereken unsurların başlıca olanlarıdır. Bunun dışında ışıklandırmadan, zemin döşemesine kadar oldukça fazla detay bulunmaktadır.

Villa Cephe Tasarımı

Villa cephe tasarımı özellikle kullanılacak malzemeler konusunda dikkat edilmesi gereken bir tasarımdır. Zevkinize göre talep edeceğiniz modern veya klasik tarzda tasarladığım cephe tasarımları konusunda, profesyonel bir hizmet alacağınızın garantisini vermekteyim. Özellikle gösterişli ve bir o kadar da şık bir görüntü elde edeceğimiz özgün tasarımlar yapmaktayım. Villanızda farkınızı yaratabilmeniz adına detaylara son derece özen göstermekte ve ileri teknoloji yazılımlar kullanmaktayım.

Villa cephe tasarımı yaparken, bilgisayar ortamında hazırladığım 3D görselleştirme ve animasyon sunumları, tasarımın kusursuz olmasında oldukça önemlidir. Kusursuz bir tasarım yapılırken projenin önceden görülebilir olması, olası sorunları da ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede birtakım geliştirmeler ve değişimler yapılabilmektedir. Sonuç olarak hayallerinizdeki villa tasarımları gerçekleşmiş olacaktır. Tasarladığım görseller, gerçekliğe fazlasıyla yakındır. Villa cephe tasarımı konusunda detaylı bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

Villa tasarımı modelleri

Villa Bahçesi Tasarımı

Villa bahçesi tasarımı, villanın dış estetiği açısından ihmal edilmemesi gereken bir tasarımdır. En az dış cephe tasarımları kadar önemli olan bahçe tasarımları, görsel anlamda estetiği tamamlayan unsurlardır. Yapmakta olduğum profesyonel 3 boyutlu bahçe tasarımlarıyla villanıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Farkınızı en çok gösterebileceğiniz alanlardan olan bahçe tasarımları, ilk izlenim açısından da çok önemlidir.

İlk izlenim olarak villanın dış cephesi ve bahçe tasarımları dikkat çekmekte, en çok beğeni toplayan alanlar olmaktadır. Bu sebeple villa bahçesi tasarımı konusunda her bir detay çok önemlidir. Bitkisel tasarım, göze en hoş görünen ve olumlu duygular yaratan tasarımlardır. Villanızın bahçesinde keyifle oturabilmeniz için de pozitif etkiler yaratılması gerekmektedir. Bahçe ölçülerini göz önünde bulundurarak yapmakta olduğum tasarımlar yalnızca bitkisel tasarımlar değildir.

Villa bahçesi tasarımı yaparken;

 • Bahçe duvarları
 • Doğal taş yollar
 • Havuz veya dere gibi su tasarımları
 • Peyzaj
 • Salınımlı yol
 • Bahçe yolu
 • Bahçe heykelleri
 • Çim ve çakıl taşları
 • Çardak veya oturma alanları
 • Duvara monte saksı raflığı
 • Aydınlatma
 • Ahşap platform
 • Çiçek yatağı gibi isteğe bağlı çeşitli dekorasyon ürünleri kullanarak, tasarımları bir görsel şölen haline getirebilmek mümkün.

Villa Peyzaj Tasarımı

Villa peyzaj tasarımı yapılırken villa bahçesinde kullanılan tüm dekorasyon ürünleriyle bir uyum yakalanması gerekmektedir. Bütünsel açıdan bakıldığında kullanılan malzemelerin peyzaj ile uyumlu olması, bahçenizin yaratıcılığını arttıracaktır. Bu alanda uzun yıllardır tasarımlar yapmaktayım. Edindiğim tecrübelerin ve birikimin de katkısıyla, oldukça profesyonel ürünler ortaya çıkarmaktayım. Yapmış olduğum tasarımların görsel sunumlarını hazırlayarak, sizlere kusursuz bir işleyiş vadediyorum.

Villa peyzaj tasarımı, yaşam kalitesini arttıran ve keyifli ortamlar sağlayan tasarımlardır. Bu nedenle bir villanın olmazsa olmaz gerekliliklerindendir. Peyzaj tasarımı yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylar bahçe düzenlemesi konusunda farkınızı yaratmanızı sağlamaktadır. Özellikle iç açıcı bir manzara elde etmek istiyorsanız, villa peyzaj tasarımı yaptırmanız son derece önemlidir. Sizler için her bir detayı titizlikle oluşturacağım kusursuz tasarımlar yapmaktayım.

Modern Villa Tasarımı

Modern villa tasarımı yapımında en önemli faktörlerden biri ışıklandırmadır. Tasarımını yapacağım doğal ve yapay ışıklandırma çalışmalarıyla villanıza modern bir hava verebilirsiniz. Mühendislik çalışmaları ile yürüteceğim aydınlatmalar, villanızın atmosferini baştan aşağı değiştirecektir. Doğal ışık kaynağı olan güneşi aydınlatmanın merkezine almak koşulu ile yapay ışıklandırmalarla destekleyeceğim. Bu sayede modern villa tasarımı için ilk ve en önemli adım atılmış olacak.

Modern villa tasarımı için aydınlatmadan sonra gelen en önemli tasarım bahçe ve peyzaj tasarımlarıdır. Bu alanda yapmakta olduğum tasarımları yukarıda belirttim. Modern villalarda en önemli etken konfor ve rahatlıktır. Bu açıdan özellikle bu iki unsur etrafında şekillenen tasarımlar yapmaktayım. Konforlu bir alan oluşturmanın yanı sıra, estetik açıdan da şık görüntü elde edeceğimiz 3D çizimler hazırlamaktayım.

Modern villa tasarımı için elinizde hazırda bulunan mimari proje üzerinden de tasarımlar ve geliştirmeler yapmaktayım. Örnek verecek olursak; dış cephe tasarımlarında kullanılan malzemelerin yalıtımı ne kadar etkilediğinin, başarılı olup olmayacağının analizini yaparak kusursuz bir tasarım oluşturmayı amaçlamaktayım. Modern villalar için gerekli olan tüm detayları bilgisayar ortamında büyük bir özveri ve titizlikle hazırlamaktayım.

Villa Dış Cephe Tasarımı

Villa dış cephe tasarımı konusunda, konsept tasarım olan villalar için farklı modeller oluşturmaktayım. Özgün ve karakteristik olması amaçlanan konsept tasarımlar için modelin ilgi çekici olması çok önemlidir. İlgi çekici ve eşsiz dış cephe tasarımları yaparak 3 boyutlu sunumlar oluşturmaktayım. Bu sunumlar ile projenizin bitmiş halini gerçekçi bir şekilde görebilmeniz mümkündür. Photorealistic şekilde hazırladığım 3D görselleştirme çalışmalarıyla profesyonel hizmetler sunmaktayım.

Villa dış cephe tasarımı, kullanılacak malzeme ve özellikle gösteriş katacak geniş pencereler olması önemlidir. Villanın gözlemcide bırakacağı ilk izlenimin lüks ve gösterişli olması gerekmektedir. Ayrıca şık ve fark yaratan sıra dışı etkilerin olması da tasarımının iyi olduğunu göstermektedir. Sizler için hazırladığım villa dış cephe tasarımı ile farkınızı ortaya koyacağınız keyifli ortamlar tasarlamaktayım.

Villa tasarımları

Villa Tasarımları Modelleri

Villa tasarımları modelleri, ihtiyaca göre farklılık göstermektedir. Bu zamana kadar yapmış olduğum çeşitli villa tasarımlarının ardından oldukça fazla olumlu dönüş almış bulunmaktayım. Bu nedenle tasarımlarımı yaparken müşteri memnuniyetini esasa alarak, ihtiyaçlarınıza uygun tasarımlar oluşturmaktayım. Villa tasarımları modelleri konusunda havuzlu villalar, dubleks veya tek katlı villalar, teraslı villalar gibi pek çok model seçeneği bulunmaktadır.

Villa tasarımları modelleri talepleriniz doğrultusunda kişiselleştirilerek tasarlanmaktadır. Gerek kullanılan malzemeler, gerekse iç mekan için tercih edilen dekorasyon ürünleri ile farkınızı ortaya koyabilir, özgün tasarımlar elde edebilirsiniz. Mimari açıdan dinamik ve modern yapılar tasarlamaktayım. Villa tasarımları modelleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi edinmek için sitede bulunan iletişim numarasından bana ulaşabilirsiniz.