Restaurant tasarımı yapılırken, işletmenizin kimliğini yansıtacak tasarımlar yapılması çok önemlidir. Müşteriyi çekebilmek için görsel tasarımların ve atmosferin cazip olması gerekmektedir. Bu da yapılacak olan tasarımın profesyonelliği ile doğrudan ilgilidir. Uzun yıllardır profesyonel bir şekilde konsept tasarımlar yapmaktayım, Tasarımlarımı % 100 müşteri memnuniyeti ilkesine bağlı kalarak hazırlamaktayım. Render konusunda kaliteli ve ihtiyaca göre tasarımlar yapmaktayım.

Restaurant tasarımı konusunda bir fikir sahibi değilseniz, sizler için yaratıcı örnekler sunabilirim. Hayal gücü ve kişisel zevklerin birleştirilerek, bütünsel anlamda etkileyici tasarımlar yapmaktayım. Aynı zamanda hali hazırda mevcut restaurant tasarımı için geliştirme hizmetleri de vermekteyim. Beğenmediğiniz bir detayı yeni baştan tasarlayarak, talepleriniz doğrultusunda 3D görselleştirmeyle hazır hale getirmekteyim. Dilerseniz bilgisayar ortamında hazırladığım 3D animasyonlarla tasarımlar hakkında ön izleme hizmeti alabilirsiniz.

Restaurant tasarımı

Lokanta Tasarım

Lokanta tasarımı için özellikle iç mekan dekorasyonuna dikkat edilmesi gerekmektedir. İç mekanın mümkün olduğunca geniş ve rahat hareket edilebilir olması gerekmektedir. Hem müşteriler hem de çalışanlar için kullanışlı bir alan yaratmanın tek çözümü bu olacaktır. Müşterilerin yemek yerken keyifli bir ruh halinde olmalarının en temel sebebi, ferah ve sıkışık olmayan alanlarda yemek yemeleridir. Zaten restaurant seçimi yapılırken hiç kimse dar bir mekanı tercih etmeyecektir.

Lokanta tasarımı aynı zamanda hem garsonların hem de mutfakta çalışan personeller için rahat bir ortam olmalıdır. Ortamın atmosferi ne kadar pozitifse, müşterilerin yeniden gelmesi de o kadar mümkün olacaktır. Hal böyle olunca daimi müşteriler kazanarak, işletme kârınızı ikiye katlayabilirsiniz. Personellerin rahat hareket edebilmesi için geniş ancak kullanışlı bir alana ihtiyaç duyulur. İşlevsel bir ortam yaratmak içinse birçok dekorasyon fikri bulunmaktadır.

Lokanta tasarımı için yapmakta olduğum 3 boyutlu görseller ve animasyonlar sayesinde, lokantanızın inşaat sürecine girmeden bitmiş halini görmeniz mümkündür. 3D görselleştirme ve modelleme işlemlerim %100 gerçekliğe yakındır. İşletmenizin tasarımı yapıldıktan sonra nasıl görüneceği hakkında önceden ön izleme yapmanız bu sayede mümkün olmaktadır. Bu durumun en önemli avantajı beğenmediğiniz detayların değiştirilebilir olmasıdır. Böylece hayallerinizdeki kusursuz tasarıma sahip olabilirsiniz.

Restaurant Menü Tasarımı

Restaurant menü tasarımı, yemek temalı mekanlarda bir çeşit mağaza vitrini sayılmaktadır. Menüler ne kadar hoş görünürse, müşterilerin mekanı sevmesi o kadar kolay olacaktır. Bu nedenle menülerin tasarımları konusunda dikkatli olunmasında fayda vardır. Dekorasyonun önemsendiği kadar menüler de önemsenmelidir. Menülerin üzerinde bulunan yiyecek ve içeceklerin cazip halde olması ve iştah açıcı özellikte olması gerekmektedir. Bu alanda yapmakta olduğum tasarımlar son derece kreatif ve detaylar üzerinde düşünülmüş çalışmalardır.

Restaurant menü tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar;

 • Menüde yer alan yiyecek ve içecek görsellerinin gerçeği yansıtacak kalitede olması
 • İşletmenin konseptine uygun olacak şekilde restaurant menü tasarımı yapılması
 • Menünün rengi, detay renkleri, yazı stilleri vs. gibi faktörlerin ilgi çekici ve estetik olması
 • Yiyecek ve içecekler hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra iştah açıcı dipnotların eklenmesi
 • Menüde bulunan yiyecek ve içeceklerin gerçeğiyle birebir uyumlu olması, çalıntı görseller kullanılmaması (Müşteri memnuniyeti için oldukça gereklidir.)
 • Göz yormayan, müşteriyi zorlamayan ve ilk etapta olumlu hisler yaratan tasarımlar olması gerekmektedir.

Restaurant Tasarımı

Modern Restaurant Tasarımı

Modern restaurant tasarımı yaparken klasik unsurları bir kenara bırakarak, çağın gerekliliklerini göz önünde bulundurmaktayım. Bu açıdan bir farklılık yaratmak ve özgün tasarımlar yapmak için son derece dikkatli çalışmalar yapmaktayım. 3D modelleme hizmetinden yararlanarak, yapının projesi üzerinden veya sıfırdan tasarım yaptırabilirsiniz. Modern ve estetik unsurların bir arada bulunduğu eşsiz restaurant tasarımları için bana ulaşabilirsiniz.

Modern restaurant tasarımı, oturma düzeninden tutun da kullanılacak mobilyalara kadar pek çok detayı barındırmaktadır. Bunun yanı sıra mutfak alanlarının genişliği, çalışanlar için rahat hareket edebilecekleri alan da son derece önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, günlük iş akışını etkilemeyecek ve ekonomik anlamda sorun yaratmayacak tasarımların yapılması gerekliliğidir. Tasarımlarımı yaparken modern bir restaurantın tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışmaktayım.

Modern restaurant tasarımı her yönüyle bütünsel olarak düşünülmelidir. Dekor ürünleri, kullanılacak malzemelerin yapısı, dış cephe için yapılacak tasarım, iç mekanın kullanışlı ve şık olması, menülerin ilgi çekici olması, restaurant bahçesi için yapılacak peyzaj ve dekor tasarımları gibi pek çok detay bulunmaktadır. Bu detaylar bütünsel açıdan da birbirini tamamlayarak, estetik ve kullanışlı bir tasarım halini almalıdır.

Restaurant Dış Cephe Tasarımı

Restaurant dış cephe tasarımı, işletmenizin dışardan hoş ve çekici görünmesi için son derece önemlidir. Müşterinin ilk kez gelecek olmasını varsayalım, neden sizin restaurantınızı tercih etsin? İşte tam bu noktada profesyonel bir yardım almanız gerektiğini düşünmelisiniz. Sizin için her detayı büyük bir titizlikle düşünüyor ve tasarımlarımı bu doğrultuda yapıyorum. Öncelikle cephe konusunda çevre koşulları analizi yapıyor ve çalışmalarımı bu şekilde başlatıyorum.

Retaurant dış cephe tasarımı yapılırken dikkat ettiğim bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlar;

 • İlk kez gelecek müşteriler için ilgi çekici ve kaliteli bir izlenim yaratacak tasarımlar yapmak
 • Dış cephe için kullanılacak malzemelerin yapısının çevre koşullarına uygunluğu
 • Restaurant dış cephe tasarımı için bilgisayar ortamında hazırladığım 3D görselleştirme ve 3 boyutlu animasyonlar ile talepleriniz doğrultusunda istediğiniz tasarımı yaratabilmek
 • Önceden bitmiş halini görebileceğiniz 3D mimari görseller yardımıyla değişiklik istediğiniz alanlara yoğunlaşmak ve kusursuz bir tasarım yaratmak

Lokanta tasarımı

Restaurant İç Mekan Tasarımı

Restaurant iç mekan tasarımı, işletmenizin en önemli tasarımıdır. Oturma planlarından, dekorasyona mutfak alanından, konsepte kadar pek çok detayı bünyesinde barındırmaktadır. Tasarımları yaparken mutfak alanı gibi suyun bol kullanıldığı alanlar için elektrik sistemlerini titizlikle düşünmekteyim. Sıfırdan tasarlanmayacak bir restaurant içinse, mimari proje üzerinden birtakım geliştirmeler de yapabilmekteyim. Herhangi bir kazaya yol açmayacak, son derece titiz tasarımlar hazırlamaya özen göstermekteyim.

Retaurant iç mekan tasarımı yapılırken; masa, sandalye, vestiyer gibi dekoratif ürünlerin estetik görünmesi çok önemlidir. Bu müşteri için huzurlu bir atmosfer yaratan bir alan anlamına gelmektedir ve daimi müşterilerinizi arttırmaktadır. Estetikliğin yanı sıra kullanışlı olması da oldukça önemlidir. Yine müşterinizin rahat bir şekilde oturacağı, otururken eziyet çekmeyeceği masa ve sandalyelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada konfor unsurlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Restaurant iç mekan tasarımı konusunda profesyonel bir destek almak için, sitede bulunan iletişim adreslerimden benimle irtibata geçebilirsiniz. Uzun yıllardır edindiğim bilgi birikimi sayesinde bu alanda oldukça donanımlı olduğumun altını çizmek isterim. Ayrıca retaurant iç mekan tasarımı yaparken özellikle dikkat ettiğim unsurlar şu şekildedir:

 • Masa ve sandalye ebatlarının restaurant metrekaresiyle orantılı olması ve ekstra alan yaratılabilmesi
 • Masa sandalye sayısının mümkün olduğunca fazla ve işlevsel olması
 • Mutfak alanının oturma alanına olan uzaklığı (istenmeyen ve rahatsız edici kokuları engellemek amacıyla)
 • Çalışanların rahatlıkla hareket edebileceği geniş alanlar yaratmak
 • 3D modelleme, görselleştirme ve animasyonlar ile müşteri taleplerini karşılayabilecek kusursuz bir işleyiş
 • İç mekanın renk, mobilya dekorasyon, zemin duvar gibi faktörlerinin birbiriyle uyum yakalayabilmesi
 • Mutfak ses yalıtımı konusunda doğru fayans kullanımı
 • Soğutma odası, depo, temizlik malzemelerinin koyulacağı yerler için özel alanlar yaratmak

Restaurant Bahçe Tasarımı

Restaurant bahçe tasarımı özellikle görsel açıdan bir estetik yaratmak amacıyla tercih edilmektedir. müşterilerinizin restaurantınızda hoş vakitler geçirebilmesi için hoş bir ortama ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu alanda en fazla ilgi gören bölüm bahçe olmaktadır. Bahçe açık alan olduğundan ötürü, müşterilerin her zaman aha çok ilgisini çekmiş, keyifli vakit geçirmek için tercih edilmiştir. Bu nedenle bahçe tasarımlarının özenli olması müşterilerin işletmenizi sevmesini sağlayacaktır.

Restaurant bahçe tasarımı konusu yaratıcılığın en fazla devreye girdiği tasarımlardır. Bahçe düzenleme fikirleri çok çeşitli ve tema fikirleri olduğu için bu alanda birçok örnek vardır. Elinizde herhangi bir tasarım örneği varsa, bu örnek üzerinden kişisel zevklerinizi de devreye sokarak farklı tasarımlar oluşturabilirim. Bunun dışında hayal ettiğiniz tasarımı da benimle paylaşabilir taleplerinize uygun tasarımları beraber hazırlayabiliriz.

Restaurant tasarımı örnekleri

Restaurant bahçe tasarımı için yapılacak birden fazla şey vardır. Bunlar:

 • Bahçe mobilyaları
 • Bahçe dekorasyon ürünleri
 • Bahçe peyzajı
 • Bahçe oturma planı
 • Bahçe bitkileri
 • Doğal taş yollar
 • Zemin tasarımları
 • Bahçe aydınlatması
 • Kış bahçesi gibi konsept tema tasarımlardır.

Restaurant Tasarımı Nasıl Olmalı?

Restaurant tasarımı nasıl olmalı sorusu işletme sahipleri için büyük merak konusudur. Her bir detayın fazlasıyla önem arz ettiği bu önemli konuda size profesyonel destekler verebilirim. Yapmakta olduğum tasarımlar müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda yapılmaktadır. Bu nedenle hayalleriniz ve talepleriniz benim için son derece önemlidir. Yapılacağım tasarımın beklentilerinizi karşılayabilmesi adına son derece titizlikle çalışmalar yürütmekteyim. Bu anlamda render hizmeti sunarak 3 boyutlu görseller hazırlamaktayım.

Restaurant tasarımı modelleri

Restaurant tasarımı nasıl olmalı diyorsanız, mimari proje üzerinden hazırlanan tasarımlara göz atabilirsiniz. Beğenmediğiniz alanların değişikliğini yaparak istediğiniz olana kadar uğraşmaktayım. İhtiyaçlarınızı karşılayacak kusursuz tasarımlar için benimle iletişime geçebilirsiniz. Bir restaurant tasarımı nasıl olmalı sorusuna verilecek en doğru yanıt, müşteri odaklı, kullanışlı ve estetik olmalıdır. Lokasyon gibi unsurlar da göz önünde bulundurulduğu takdirde, kusursuz bir tasarım ortaya çıkacaktır.