Modern Ofis Dekorasyonları ile Çalışanların Yaratıcılığını Arttırın!

1

Son yıllarda çalışanların verimini arttırmak ve keyifli bir çalışma ortamı oluşturmak için modern ofis dekorasyonları tercih edilmektedir. Pek çok insan klasik çizgilerin dışına çıkarak, çağın gerekliliklerine uygun yeni trendleri takip etmektedir. Siz de ofisiniz için hem popüler hem çalışanların verimini arttıran ofis tasarım fikirleri arıyorsanız, olmazsa olmaz dediğimiz bazı kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Modern Ofis Dekorasyonları Nasıl Yapılır?

Modern Ofis Dekorasyonları

Modern ofis dekorasyonları yapılırken, göz önünde bulundurulması gereken basit ama oldukça önemli birtakım kurallar vardır. Bu kuralları kişisel zevklerinizi de katarak uyguladığınız takdirde, ortaya muhteşem bir ofis dekorasyonu çıkacaktır. Peki, ofisinizin dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken bu basit ama etkili kurallar nelerdir?

1. Ofisinizde Kullanacağınız Renklere Dikkat!

3

Bilindiği gibi biliminsanları uzun yıllardır renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini araştırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre bulunduğumuz ortamlarda kullanılan renkler, ruhsal açıdan bize yön vermekte, olumlu veya olumsuz hissetmemize etki etmektedir. Modern ofis dekorasyonları yapılırken öncelikle doğru renk seçimi yapılmaktadır.

Zihinsel çalışmaların yapıldığı ortamlarda özellikle açık mavi tonlar kullanılmaktadır. Mavinin ferah ve özgür hissi çalışma verimini büyük oranda arttırmaktadır. Bununla beraber doğallığın temsilcisi yeşilin de kullanımı yaratıcı ofis tasarımları için oldukça uygundur. Yönetici pozisyonları için de genellikle siyah ve gri gibi otorite renkler kullanılmalıdır.

2. Doğru Mobilya Seçimi Yaparak Konfora Öncelik Verin

4

Modern ofis dekorasyonları şıklığın yanı sıra konfora da önem vermektedir. Özellikle yaratıcılığın ve konsantrasyonun artmasına yönelik hedefleriniz varsa, mobilya seçimine oldukça özen göstermelisiniz. Mobilya seçerken rahat ve kullanışlı mobilyalar seçmeniz gerekmektedir. Bu demek oluyor ki sırf şık göründüğü için seçilen masa, sandalye gibi mobilyalar kullanışsız olduğunda ciddi anlamda çalışma verimini düşürebilmektedir.

En şık ofis tasarımları, aynı zamanda en işlevsel ofis tasarımları olmalıdır. Masaların yüksekliğinin, sandalyelerin konforunun üzerinde iki kez düşünülmeli ve en doğru seçimler yapılmalıdır.

Ofisin görselliğini tamamlayan ofis dekorasyon objeleri de şık ancak dikkat dağıtıcı etkileri olmayan objeler olmalıdır. Örnek vermek gerekirse; sınava hazırlanan bir çocuğun odasında olması gereken sadeliği düşünebilirsiniz.

3. Kreatif ve Özgün Tasarımlar Yaratmaya Çalışın

5

Kreatif ve özgün tasarımlar için ofis tasarım örnekleri inceleyebilir, bir fikir edinebilirsiniz. Bu hususta ofis, büro ve işyerlerinin hangi alanda hizmet verdiği unutulmamalıdır. Sektörünüze uygun olacak şekilde tasarımlar yaptırmanız, müşteri potansiyelinizi de arttıracaktır. Hedef kitlenizin dikkatini çekecek türden özgün ve modern ofis dekorasyonları yapmaya gayret göstermelisiniz. İç mekan tasarımı alanında donanım ve bilgi sahibi kişilerden yardım almanız faydanıza olacaktır.

4. Ofisinizin Ölçülerine Uygun Dekorasyonlar Yapın

6

Ofisinizin dekorasyonunu planlarken, metrekare hesabını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Özellikle küçük ofis dekorasyonları yapılırken kullanılacak mobilyaların ebat ve şekillerinin doğru seçilmesi gerekmektedir. Bunun için yapılabilecek en doğru şey mimari proje üzerinden her nesnenin ölçülerinin göz önünde bulundurularak hazırlandığı mimari görselleştirme hizmeti almanızdır. Bu sayede ofisinizin inşaat sürecinden önce tasarımını görebilir ve kararlarınızı bu doğrultuda alabilirsiniz.

Küçük alanlarınız için modern ofis dekorasyonları yaptırmak zorlu bir işlem gibi görünse de aslında çok daha kolaydır. Yalnızca küçük alanların işlevsel kullanımı için işinin ehli ve profesyonel kişilerden yardım almanız gerekli olacaktır.

5. Ortak Alanların Geniş ve Ferah Olmasını Sağlayın

7

Ofis, büro ve iş yerlerinde bireysel çalışma alanlarının yanı sıra ortak kullanım alanları da bulunmalıdır. Ancak ortak kullanım alanlarının mümkün olduğunca geniş ve ferah olması gerekmektedir. Ortak alanlar, çalışanların çalışmaya ara verdiği zamanlarda zihnini dinlendirmek amacıyla tercih ettiği yerler olmalıdır.

Uzun müddet çalışmanın ardından yorulmuş bir personelin mola ihtiyacında zihnini toparlayabilmesi için bu alanların rahatlatıcı olması gerekmektedir. Modern ofis dekorasyonları yapılırken, çalışma alanlarının da tıpkı bir ev gibi insanın konfor alanı olduğu unutulmamalıdır. Alanların ölçüleri yetersizse doğru renk seçimleriyle geniş gösteren hilelere de başvurabilirsiniz.

6. Mutlaka Render Hizmeti Alın!

8

Aklınızda belli başlı ofis dekorasyon fikirleri varsa, bu fikirlerin icraata geçtiğinde nasıl görüneceğini önceden bilebilirsiniz. Profesyonel bir render uzmanından 3D kat planı yapmasını isteyebilir, görselleştirmeler ve 3 boyutlu animasyonlardan yararlanabilirsiniz. Bu sayede modern ofis dekorasyonları konusunda planlı adımlarla, kusursuz işler başarabilirsiniz.

Modern Ofis Dekorasyonları hizmetleri ile ilgili daha fazla bilgi için: Bu linke göz atabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımı takip etmek isterseniz. Facebook, Twitter, Instagram, Youtube

Siz ne düşünüyorsunuz?