Mimari görselleştirme 2D planların bilgisayar ortamında 3D haline getirilmesiyle oluşmaktadır. Kullanılan bazı bilgisayar programları yardımıyla, nesneler 3 boyutlu olacak şekilde çizilir. Çizim işlemi sırasında yalnızca nesnenin ölçüleri değil, ışıklandırması ve derinliği de hesaplanır. Matematiksel veriler yardımıyla nesneye 3 boyutlu bir bakış açısı kazandırılmış olur. Bu da nesnenin canlandırılmasını sağlar. Bu sayede gerçekliği yansıtan tasarımlar ortaya çıkmış olur.

Mimari görselleştirme yapılırken birçok unsur göz önünde bulundurulmalıdır. Her bir detayın titizlikle üzerinde çalışılması gerekmektedir. Bu çalışmalar neticesinde projeler canlandırılır ve müşteriye cazip şekilde sunulur. Projelerin tamamlanmış halinin ön izlemesi yapılması açısından son derece gerekli bir işlemdir. Gelişen teknolojiyle beraber son yıllarda özellikle mimari alanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Projenin tanıtımının kusursuz bir şekilde yapılabilmesi için pek çok sektör bu tekniği tercih etmektedir.

Mimari görselleştirme alanında tecrübe ve beceri olukça önemlidir. Her görselleştirme kaliteli olmayabilir. Bunun için belli bir bilgi birikimi ve bilgisayar programlarını kullanım açısından uzmanlık gerekmektedir. Projelerinizin kaliteli bir görünüm elde etmesi için uzman kişilerden yardım almanız faydalı olacaktır. Bu alanda yapmış olduğum çalışmalar profesyonel ve ihtiyaçlarınıza karşılık verecek türdendir. Çalışmalarımı yaparken detaylandırma işlemlerine fazlasıyla özen göstermekteyim.

Mimari görselleştirme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar projenin gerçekliği yansıtması adına yapılacak çalışmalardır. Tasarıma derinlik kazandırılarak 3 boyutlu hale getirilmesi yazılım destekleriyle olmaktadır. Bu programların kullanım alanları da farklılık göstermektedir. Her bir program farklı hizmetler sunduğundan, programların profesyonel bir şekilde kullanımı projenin kaliteli olmasını sağlayan en önemli etkendir.

Mimari görselleştirme

Mimari Görselleştirme Fiyatları

Mimari görselleştirme fiyatları konusunda her proje için farklı fiyatlandırma seçenekleri olduğunu belirtmek isterim. Metrekare hesabı göz önünde bulundurularak yapılacak olan tasarımların her biri için farklı detaylandırma çalışmaları olmaktadır. Geniş alanlar için detay çalışmaları daha fazla olacaktır. Bu da harcanan emek ve çalışmaları arttıran bir unsurdur. Dolayısıyla fiyatlandırma verilirken bu gibi faktörler dikkate alınmaktadır.

Mimari görselleştirme fiyatları belirlenirken metrekare hesabının dışında başka hususlar da dikkate alınmaktadır. Bunlar istek ve taleplerinize göre tasarlanacak farklı detay çalışmalarıdır. Genel tasarım dışında isteğe bağlı olarak yaptırılacak detayların ücretlendirmesi de göz önünde bulundurulmaktadır. Bu konuda net bir bilgi almak için sitede bulunan iletişim adreslerimden bana ulaşabilirsiniz. Böylece hem projeniz için fiyat listesi çıkarılır hem de hizmetlerim hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Mimari görselleştirme fiyatları için farklı seçenekler olmasının bazı nedenleri vardır. Konut veya ofis gibi alanların dışında bir kasaba bile tasarlanabilmektedir. Bu sebeple özellikle mimari ve endüstriyel anlamda sıklıkla tercih edilmektedir. Tasarlanacak olan projenin ölçüleri, istenen detay çalışmaları ve sunum gibi unsurların göz önünde bulundurulacağı bir fiyat listesi çıkarılır ve bu şekilde projeye başlanmış olur.

Mimari görselleştirme fiyatları

Mimari Görselleştirme Nedir?

Mimari görselleştirme nedir konusu, özellikle son yıllarda oldukça merak edilmeye ve araştırılmaya başlamıştır. Sektörünüzde lider bir konumda olabilmeniz için gelişen teknolojiye ayak uydurmanız önemlidir. Çağın gerekliliklerine uyarak, ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalar yapabilir ve bu anlamda rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. Ancak son yıllarda hemen her alanda uygulanan bu teknikleri kullanmadığınız takdirde bir adım geriden başlayacağınızı da bilmeniz gerekmektedir.

Mimari görselleştirme nedir sorusunu sizler için basit bir şekilde anlatmak isterim. Bu konuda sıklıkla yapılan hatalar ve mimari görselleştirmelerin yapımında mutlaka dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgi vermek isterim. Reklamcılık ve pazarlama alanında gözde olarak kullanılan bu teknikler hakkında bilgi sahibi olarak, hizmet alanınızı buna göre şekillendirebilirsiniz. Böylece çağın gerekliliklerinden uzak kalmayan ve müşteriye hitap edebilen bir firma olabilirsiniz.

  • Mimari projenin yeterince anlaşılabilir olmaması nedeniyle, projenin canlandırılması gerekmektedir. Bu sebeple plana boyut kazandırılır ve 3 boyutlu olarak yeniden tasarlanır.
  • Modelleme ve render işlemi tamamlandıktan sonra projeniz hayata geçirilmeden önce izlenebilir hale getirilir. Bu da henüz yapımı başlamayan proje için potansiyel müşteri kazanmak anlamına gelmektedir.
  • Mimari proje bilgisayar üzerinden ileri teknoloji programlar yardımıyla 3 boyutlu hale getirilir.
  • Duvar, pencere, kapı, dolap, lavabo gibi alanların yanı sıra dekorasyon işlemleri de yapılır. Projenin boş haline ek olarak isteğe bağlı eşyalar da yerleştirilebilir. Böylece projenin daha cazip bir görünüm kazanması sağlanmış olur.
  • Renkler, derinlikler ve ışıklandırmalar profesyonel bir şekilde yapılır ve photorealistic açıdan kaliteli bir görünüm kazandırılır.
  • 2D çizimlerin aksine bakıldığında anlaşılabilir bir tasarım hazırlanarak, müşteriye anlatılması daha kolay hale getirilmiş olur.
  • Proje henüz yapım aşamasında olmadığı için istenilen değişiklikler yapılabilir ve geri dönüşü mümkün olmayan durumlar engellenmiş olur. Mimari görselleştirme nedir sorusu da böylelikle yanıt bulmuş olur.

Mimari görselleştirme uzmanı

Mimari Görselleştirme Uzmanı

Mimari görselleştirme uzmanı çizimlerin görsellere dönüştürülmesini sağlamaktadır. Bu hususta tek bir program bilmek yeterli değildir. Ortaya kaliteli bir iş çıkarabilmek adına birçok modelleme programına hakim olmak gerekmektedir. Müşteri taleplerine doğru yanıt verebilmek adına yeterli donanıma sahip olunması gerekmektedir. Elbette yalnızca bilgi birikimi yeterli değildir. Mimari görselleştirmeler beceri ve kabiliyet isteyen tekniklerdir.

Mimari görselleştirme uzmanı, tasarımları somutlaştırarak anlaşılır hale getirmektedir. Bilindiği gibi 2D çizim projeler yalnızca alanında bilgi sahibi insanlar tarafından anlaşılabilmektedir. Bu sebeple projeyi herkes tarafından anlaşılabilir hale getirebilmek çok önemlidir. 3 boyutlu görsellerin kalitesinin yüksek olması da işin uzmanlığının kanıtıdır. Uzun yıllardır bu alanda çeşitli profesyonel hizmetler sunarak, hizmet alanımı günden güne arttırmaktayım.

Mimari görselleştirme uzmanı olarak belirtmek istediğim bazı hususlar bulunmaktadır. Teknik bilgilerin yanı sıra yaratıcı fikirlerin de son derece önemli olduğunu söylemek isterim. Yapılacak tasarımda yalnızca teknik unsurlar bir şey ifade etmemektedir. Yaratıcılık ile teknik bilginin birleştiği planlar çok daha başarılı olmaktadır. Özellikle iç dekorasyon için yapılacak tasarımlar için hayal gücü gerekmektedir. Bu alanda kreatif tasarımlar oluşturabilmek için yaratıcı düşünmek de gerekmektedir.

Mimari Görselleştirme Ücretleri

Mimari görselleştirme ücretleri yukarıda da belirttiğim gibi projeden projeye farklılık gösterebilmektedir. Bir konut veya ofis tasarımı için farklı, endüstriyel malzemeler için farklı emek harcanmaktadır. Bu nedenle hem harcanan emek göz önünde bulundurulur hem de projenin metrekare hesabı ile istenen detaylar etki eder. Fiyatlandırma konusunda net bir fiyat belirtilemez. Sitedeki iletişim bilgilerimden bana ulaşabilir, hizmet ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Mimari görselleştirme ücretleri konusunda uygun fiyatlandırma politikası sürdürmekteyim. Her cebe uygun ve ihtiyaçları karşılayacak ölçütlerde ücretlendirme yapmaktayım. Yüksek kaliteli tasarımlar için makul mimari görselleştirme ücretleri önererek müşteri memnuniyeti ilkeme bağlı kalmaktayım. Bunun sonucunda müşterilerimin de müşteri memnuniyeti kazanmasını sağlamayı amaçlamaktayım. Uzmanlığım ve deneyimlerimden faydalanmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Mimari görselleştirme örnekleri

İç Mimari Görselleştirme

İç mimari görselleştirme mimari projenin iç mekan tasarımıyla ilgilidir. İç mekanda bulunan her bir nesnenin görünürlüğüne boyut kazandırılarak canlandırma işlemi yapılır. En fazla detay çalışması istenen alan, iç mimari görselleştirme alanı olmaktadır. Dekorasyon ve renklendirme işleminin en dikkatli yapılması gereken kısımdır. İç mimari görselleştirme için mümkün olduğunca etkileyici tasarımlar yapılması gerekmektedir. Bu alanda yaratıcılık ve uzmanlığın buluştuğu zengin bir hizmet alabilirsiniz.