Mimari animasyon aslında bir çeşit mimari tanıtım filmi de sayılabilir. Bilgisayar ortamında ileri teknoloji yazılımlar kullanılarak hazırlanan animasyonlar, tanıtım ve reklam sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile beraber son yıllarda örneğine fazlasıyla rastladığımız 3 boyutlu tanıtım filmleri, mimari alanda sıklıkla tercih edilmektedir. Bir projenin henüz yapımı başlamadan bitmiş ve hazır halini görebilmek adına mimari animasyonlar yapılmaktadır.

Mimari animasyon hazırlanırken gerçekliğe en yakın olacak şekilde hazırlanmalıdır. Mimari projelerin canlanarak tanıtım filmi haline getirilmesi, inşaat sektöründe ve mimarlık alanında oldukça fazla kullanılmaktadır. Projenin etkileyici bir tanıtım filminin olması, akılda kalıcılığını da arttırmaktadır. Bunun yanı sıra henüz yapım aşamasına geçilmemiş projenin, önceden nasıl görüneceğinin gösterilmesi, yapılmak istenen değişiklikler için de son derece gereklidir.

Mimari animasyon tasarlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, etkileyici bir tanıtım filmi olmasıdır. Yapının peyzaj tasarımlarına kadar titizlikle tasarlanarak etkileyiciliği arttırılmalıdır. Böylece projenin bittiğinde ne kadar estetik olacağı akıllarda kalıcı hale getirilmiş olur. Üzerinde yapılması uygun görülen değişimler ve geliştirme çalışmaları da daha kolay yapılmış olur. Sonuçta ön izleme olmadan hayata geçirilen projede, sonradan değişiklik yapılması oldukça maliyetli olacaktır.

Mimari animasyon çalışmaları yaparken detaylara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Her bir detayın büyük bir özveriyle hazırlanması, bunun sonucunda etkileyici sunumların hazırlanması gerekmektedir. Yaptırmak istediğiniz mimari animasyon sayesinde detayları önceden görebilir, eklemek veya değiştirmek istediğiniz alanları tekrar tasarlatabilirsiniz. Bu hususta teknolojinin nimetlerinden faydalanmak ve çağa ayak uydurmak son derece önemlidir. Aksi takdirde ekonomik anlamda geri dönüşü olmayan maliyetli düzeltmeler yapmanız gerekebilir.

Mimari Animasyon

Mimari Animasyon Fiyatları

Mimari animasyon fiyatları konusunda net bir fiyat vermek mümkün değildir. Her mimari proje için farklı tasarımlar yapılmakta, farklı detaylar üzerinde durulmakta ve farklı emekler harcanmaktadır. Her projenin ölçü farklarından proje sahibinin taleplerine kadar çeşitli çalışmalar üzerinde durulmaktadır. Site üzerinden benimle iletişime geçerek mimari projenizin tanıtım filmi maliyetlerini hesaplatabilirsiniz. Bu alanda uzun yıllardır profesyonel bir şekilde render hizmeti sunmaktayım.

Mimari animasyon fiyatları belirlenirken, oldukça makul ve uygun fiyatlı hizmetler sunmaktayım. Kaliteli bir tanıtım filmi karşılığında düşük ücretler ödeyerek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Projenizin iç mekan tasarımı, dış cephe tasarımı ve peyzaj gibi çalışmalarının ön izlemesini yapabilirsiniz. Tanıtım filmleri mimari projenin her detayının hazırlandığı, gerçeklikle birebir denebilecek özelliktedir. Bu açıdan uygun mimari animasyon fiyatları ile yüksek kalitede hizmetler alabilirsiniz.

Mimari animasyon fiyatları konusunda her render uzmanının farklı kriterleri bulunmaktadır. Belirttiğiniz ölçülere göre bir fiyatlandırma çıkartılmaktadır. Sonrasında animasyonda değişiklik taleplerinize göre ekstra ücretlendirme söz konusu olabilmektedir. Bu konuda kesin bir fiyat vermek yanlış olacaktır. Başta da belirttiğim gibi her projenin metrekare hesabı, istenilen detaylar vs. farklılık göstereceğinden, farklı fiyat seçenekleri ortaya çıkmaktadır.

Mimari Animasyon Nasıl Yapılır?

Mimari animasyon nasıl yapılır sorusuna bir açıklık getirmek gerekirse, uzmanlık alanım olan 3D yazılımları ile bilgisayar ortamında yapılmaktadır.  Özellikle son dönemlerde ülkemizde giderek popüler hale gelmiş ve giderek daha fazla talep edilmeye başlamıştır. Projenin etkileyiciliği ve kabul görmesi konusunda oldukça fazla etkisi olan animasyonlar, mimari alanlarda ve inşaat sektöründe fazlaca kullanılmaktadır.

Mimari animasyon nasıl yapılır diye düşünüyorsanız, bunun için birçok aşamanın olduğunu söylemek isterim.

  • Halihazırda mevcut mimari bir proje üzerinden, bilgisayar ortamında birtakım yazılımlar kullanılarak proje canlı hale getirilir.
  • Yapılması istenen tüm detaylar ve düzenlemeler bilgisayar ortamında yapılır ve isteğe göre geliştirmeler ve değişimler eklenebilir.
  • Özellikle mimarlık alanında reklamlarda kullanılmak üzere bu tarz tanıtım videoları etkin bir rol oynamaktadır. Bu sebeple olabildiğince izleyiciyi etkileyici tasarımlar eklenir.
  • Mimari yapının iç ve dış tasarımları dışında, çevre düzenlemeleri ve peyzaj tasarımları da animasyonda kullanılmak üzere tasarlanır.
  • Tanıtım filmleri, izleyiciye mimari yapının içinde dolaşıyormuş hissi vermek için 3 boyutlu olacak şekilde matematiksel veriler yardımıyla tasarlanır.
  • Matematiksel verilerin kullanılarak ve nesnenin geometrik yapısı göz önünde bulundurularak nesne 3 boyutlu hale getirilir.
  • Kusursuz bir şekilde oluşturulan nesneler, ışıklandırma ve efektler yardımıyla canlandırılır.
  • Nesnelerin görsel olarak tasarlanmasının ardından rendering işlemi uygulanarak, ileri teknoloji bir bilgisayar programı sayesinde sunum işlemi yapılır. Böylece mimari animasyon nasıl yapılır sorusu yanıt bulmuş olur.

3D Mimari Animasyon

3D Mimari animasyon,  mimari projenin 3 boyutlu olacak şekilde tanıtım videosunun hazırlanarak sunum haline getirilmesidir. Gerek çevre düzenlemeleri, iç mekan ve cephe tasarımlarının gerçekliğe en yakın halinin önceden görülebilmesini sağlamaktadır. Mimari proje üzerinden ilk olarak nesnenin görselleştirme ve kaplama işlemleri yapılmaktadır. Görselin kaplama ve desen işlemleri sayesinde photorealistic bir görünüm elde edilmiş olur.

3D Mimari animasyon için ikinci adım olarak aydınlatma işlemi yapılmaktadır. Aydınlatma işlemi, nesnenin desen ve kaplama işlemi yapılmasının ardından, ortam için oluşturulan ışıklandırmadır. Çeşitli ışıklandırmaların yerleştirilmesiyle, görüntünün nüansları oluşturulmuş olur ve eklenen detayların parametreleri ayarlanır. Kaplama işlemi yapılırken kullanılan malzemelerin ışığı kırabilmesi gibi etkenler de ayarlanmaktadır. Bu sayede gerçekliğe bir adım daha yaklaşılmış olunur.

3D Mimari animasyon için son adım olan rendering işlemi, animasyonun bitirici adımıdır. Mimari proje üzerinden yapılan birçok işlemin ardından asıl mesele olan sunum kısmına gelinir. Rendering kelime anlamı olarak Türkçede sunmak karşılığına gelmektedir. Nesnelerin tüm hesaplama ve matematiksel işlemlerinin yapılmasıyla 3 boyutlu sunumlarına geçilir. Tüm işlemlerin bir arada bulunduğu sunum kısmının profesyonel olması çok önemlidir.

3D Mimari animasyon tüm bu detay çalışmalarının bir bütün oluşturmasıdır. Oldukça fazla hesap ve işlem gerektirmektedir. Bu nedenle yapım aşaması fazlasıyla zahmetlidir. Sizler için her aşamayı dikkatli bir şekilde tasarlıyor, ışıklandırma ve efektlerin sorunsuz işleyişini sağlıyorum. Kaliteli bir video tanıtım filmine ihtiyacınız varsa bu alanda uzman ve deneyimli olduğumun altını çizmek isterim.

Mimari Animasyon Modelleri

3D Mimari Animasyon Fiyatları

3D Mimari animasyon fiyatları yine projenin ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Bununla ilgili detaylı bilgi almak için bana ulaşmanız yeterlidir. Günümüzde reklam kampanyaları arasında en etkili yöntemlerden biri olan 3D animasyonunu kullanmanız faydanıza olacaktır. Pazarlama açısından da üst düzey bir taktik kullanmış olarak çağa ayak uydurabilirsiniz. Bu alanda pek çok mimarlık firması 3D animasyonlarını kullanmaktadır.

3D Mimari animasyon fiyatları oldukça uygundur. Yüksek kalitede tanıtım filmlerine uygun maliyetlerle sahip olabilirsiniz. Bu tarz pazarlama teknikleri kullanarak, internet ortamında pek çok insana ulaşabilir, bu durumdan fazlasıyla kâr elde edebilirsiniz. Maliyetine göre son derece akıllıca bir yatırım olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Projenizin 3 boyutlu olarak tanıtılması, insanlara henüz hazır değilken bile içinde geziyormuş hissi verdiğinden oldukça etkileyici bir yöntemdir.

3D Mimari animasyon fiyatları verilirken yapılan tüm işlemler göz önünde bulundurulur. Çizimlerden nesne kaplama işlemlerine, ışıklandırma ve efekt hazırlamadan animasyon sunumlarının hazırlanmasına her detay titizlikle çalışma gerektirmektedir. Hazırlık aşamasında birçok hesaplama gerektiren bu hizmet her alanda başarı elde etmeniz için gerekli bir hizmettir. Yapının geometrik biçiminin görsel olarak canlandırılmasıyla, izleyiciye üstün bir görsellik sunulmaktadır.