Mağaza tasarımı müşterinin satın alma konusunda kararlarını dolaylı yollarla etkileyen bir faktördür. Satışlarınızı da doğrudan etkileyen bu faktör, pazarlama alanında özen gösterilmesi gereken bir unsurdur. Kazancınızı arttırmak için farklı yöntemler bulmak sizin elinizdedir. Yaratıcı düşünceyle birleşmiş projelere ihtiyaç duyuyorsanız, sizler için kusursuz tasarımlar yapabilirim. Mağazanızın genel görünümü ve müşteride oluşturduğu hisler satışlarınızı fazlasıyla etkilemektedir.

Mağaza tasarımı yapılırken, mağazanızın AVM içinde ya da caddede olması tasarımı etkilemektedir. Bir tasarım yapılırken çevresel şartlar göz önünde bulundurulmazsa, profesyonel bir tasarım yaratıldığı söylenemez. Tasarımlarınızı yaparken çevresel şartları dikkate alarak çeşitli analizler yapmaktayım. Bu analizler neticesinde mimari proje üzerinden 3D çizimler yaparak tasarımı hazır hale getirmekteyim.

Mağaza tasarımı hazırlandıktan sonra, gerçekliğe en yakın 3 boyutlu görseller veya animasyonlar ile tasarımın bitmiş halinin sunumunu yapmaktayım. Her bir ayrıntının müşteri açısından bilinçaltı yönlendirmelerine etki edeceğinin bilinmesi gerekmektedir. Bu nedenle detaylar son derece önemlidir. Ancak bu detaylar tasarlanırken, satışa sunulan ürünün önüne geçmesi değil, destekleyici nitelikte olması gerekmektedir.

Mağaza Tasarımı

Mağaza Tasarımı Nasıl Olmalı?

Mağaza tasarımı nasıl olmalı şeklindeki düşünceler, işletme sahipleri için büyük merak konusu olmaktadır. Bu alanda yıllar boyunca edindiğim tecrübeler neticesinde, her türlü analizi yaparak üstünüzden büyük bir yük almamı istemez misiniz? Yalnızca sizden isteyeceğim bazı temel bilgiler dışında, tasarımla ilgili tüm detayları gönül rahatlığıyla bana bırakabilirsiniz. Bu konuda elbette talepleriniz doğrultusunda hareket ederek, beğenmediğiniz detayları dilediğiniz ölçüde değiştirmekteyim.

Mağaza tasarımı nasıl olmalı konusuna gelecek olursak;

 • Öncelikle tasarımın yapılacağı çevre koşullarının analiziyle işe başlanmalıdır.
 • Belli bir markanın bayiliği mi yoksa bireysel markanız mı tasarlanacak bunun bilgisini vermeniz gerekmektedir.
 • Belli bir markanın bayiliği için tasarım yapılacaksa, marka tasarım detayları hakkında da bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Mağazanın vitrini müşteriyi çekecek ilk alan olduğu için vitrin tasarımı son derece dikkatli yapılmalıdır.
 • İkinci olarak müşterinin mağazaya girişinde karşılaşacağı atmosfer üzerine odaklanılmalı, bu atmosferin itici olmaması için özenli bir tasarım yapılmalıdır.
 • En önemli ve asıl konu ise mağaza içi düzen, yani iç mekanın işlevsel olması gereken tasarım olmaktadır. Mağaza tasarımı nasıl olmalı sorusu hakkında daha detaylı bilgi almak için, iletişim numaramdan bana ulaşabilirsiniz.

Mağaza Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mağaza tasarımında dikkat edilmesi gerekenler genellikle incelikle ayarlanmış detaylardır. Bu detaylar çeşitli pazarlama teknikleriyle bütünleşerek, müşteri üzerinde etki alanını genişletecek detaylardır. Satış oranınızın artması ve müşterileri mağazanıza çekerek alışveriş yapmalarını sağlayabilmeniz için, kusursuz bir mağaza tasarımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Müşterileri mağazanıza çekeceğiniz bir vitrin, rahatlıkla alışveriş yapacaklarını hissettiren bir mağaza atmosferi ve ürünlerin kolaylıkla bulunacağı mağaza düzeni bu işi çözecektir.

Mağaza tasarımında dikkat edilmesi gerekenler arasında bu temel alanlar dışında pek çok detay bulunmaktadır. Bu detaylardan en önemlileri ise şu şekildedir:

 • Mekanın karakteristik yapısını ve ruhunu hissettiren ilgi çekici görseller yerleştirme
 • Müşterilerin hareketlerini yavaşlatarak mağazada daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacak düzenlemeler
 • Satış oranlarına göre birbirlerinin satışını destekleyecek ve diğerinin alınmasını teşvik edecek şekilde yerleştirilen ürünler
 • Satışı cazip kılan ışık oyunları, aydınlatmalar
 • Geniş ve ferah gezinti alanları, mağaza tasarımında dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

Mağaza Tasarım Örnekleri

Mağaza tasarım örnekleri, mağazada satışa sunulan ürünlere ve kullanılacak dekorasyon ürünlerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bu tarz tasarımlar konsept tasarımlar olduğundan, yapılacak tasarımın kreatif olması son derece gereklidir. Yaratıcı tasarımlara ihtiyaç duyuyorsanız bu alanda uzmanlığımdan yararlanabilir ve özgün tasarımlara kavuşabilirsiniz. Gerek mağazanızın dış cephe tasarımlarında, gerekse iç mekan tasarımlarında profesyonel ve ihtiyaca uygun tasarımlar yapmaktayım.

Mağaza tasarım örnekleri arasında özellikle mağaza vitrini için kullanılan raf paneller bulunmaktadır. Bu raflar malzeme, renk ve tasarım olarak çeşitlilik göstermektedir. Mağazanıza şıklık katacak raf örneklerine göz atmanızı öneririz. Örnekler genellikle mağazanın satmakta olduğu ürün üzerinden gösterilmektedir. Yapmakta olduğum tasarımlar, talepleriniz doğrultusunda hazırlanacak ve 3 boyutlu olarak hazırlanan mağaza tasarım örnekleri sunumları yapılacaktır.

Mağaza Aydınlatma Tasarımları

Mağaza aydınlatma tasarımları, ürünlerin müşteriye cazip bir şekilde sunulabilmesi açısından en önemli tasarımlar arasındadır. Aydınlatma konusunun dikkate alınmaması tasarımın büyük oranda eksik olmasına yol açacaktır. Özellikle iç mekan tasarımlarında doğal ışık olan güneş ışığının kullanımı hoşluk katmaktadır. Ancak mağaza tasarımlarında durum bunun tam tersidir. Yapay aydınlatmalar, ürünler üzerinde kullanılarak ürünleri cazip hale getirmekte, satış teşviki yapılmasını sağlamaktadır.

Mağaza aydınlatma tasarımları yaparken, dikkat ettiğim en önemli husus, ürün odaklı aydınlatmadır. Buna ek olarak dekoratif aydınlatmalar ve mekan aydınlatmasına da oldukça özen göstermekteyim. Bu aydınlatmaları bütünsel olarak değerlendirerek, birbirlerini olumsuz etkilemeyecekleri ölçüde tasarlamaktayım. Hatta tasarımlarımı yaparken bu 3 aydınlatma türünün birbirlerini desteklemesi üzerinde titizlikle çalışmaktayım.

Mağaza aydınlatma tasarımları, profesyonellik isteyen bir iştir. Özellikle ürünlerin aydınlatması yapılırken gölge oluşmayacak şekilde dikkatlice tasarlanması gerekmektedir. Dekoratif rafların altına gizlenmiş halde olacak şekilde aydınlatmalar eklemekteyim. Ayrıca farklı ışık oyunları hazırlayarak, mağazanızı çok daha etkileyici hale getirebilmekteyim. Müşterilerinizin keyifli vakitler geçirdiği, ürünleri satın alma güdülerini tetikleyen profesyonel tasarımlar yapmaktayım.

Mağaza Tasarımı Hakkında Bilgi

Mağaza tasarımı hakkında bilgi alarak mağazanız için en iyi tasarımı yaptırabilirsiniz. Aklınızdaki tüm detayları bana ileterek, hayallerinizdeki tasarıma kavuşabilirsiniz. Yapmakta olduğum 3 boyutlu görselleştirme çalışmalarıyla, hayallerinizdeki tasarımın inşası yapılmadan nasıl olacağını görebilirsiniz. 3D görselleştirmeler gerçekliğe en yakın görüntülerdir. Dilerseniz 3 boyutlu animasyonlar ile hayalinizdeki mağazada gezintiye çıkabilir, istediğiniz değişiklikleri bana iletebilirsinziniz.

Mağaza tasarımı hakkında bilgi almak istiyorsanız, web sitemde bulunan iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz. Hizmet alanlarım ve hizmet fiyatları konusunda detayları öğrenmek istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz. Kullanmakta olduğum ileri teknoloji yazılımlar ile mağazanızın tasarımını henüz bitmeden görebilirsiniz. Photorealistic şekilde hazırladığım görseller üzerinden dilediğiniz değişikliğe gidebilir, hayalinizdeki tasarıma ulaşmak için detaylıca düşünebilirsiniz.

Mağaza tasarımı hakkında bilgi almak için +90 532 327 1911 iletişim numaramdan ya da mail@semihcan.net mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Web tasarım ve görselleştirme ile ilgili profesyonel hizmetler vermekteyim. Mağaza tasarımı hakkında bilgi ve sunduğum kolay ödeme seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Tüm tasarımlarımı hızlı bir şekilde teslim etmeye son derece özen göstermekteyim.

Mağaza Tasarımları

Butik Mağaza Tasarımı

Butik mağaza tasarımları, mağazanın ruhunu yansıtan ve farklı dekorasyonlarıyla ilgi çeken bir görünüme sahip olmalıdır. Tasarımların özgün oluşu ve her mağaza için farklı fikirler oluşturabilmek benim için önemlidir. Tasarımlarınızı yaparken, ileri teknoloji yazılımlar kullanarak, en doğru tasarım anlayışıyla 3D modellemeler yapmaktayım. Projelerin render süreci olabildiğince hızlı ve detaylar üzerinde çalışmalar yapılarak hazırlanmaktadır. Butik mağazanız için farkınızı ortaya koyacak tasarımlar yapmaktayım.

Butik mağaza tasarımları yapılırken özellikle detaylar üzerinde çalışmaktayım. Bütünün hoş görünebilmesi adına detay çalışmalarımda birbiriyle ilişkilendirilecek parçalar kullanmaktayım. Metrekare olarak büyük mağazalara kıyasla daha farklı tasarımlar yapmaktayım. Butiğin modeline uygun olacak şekilde tasarlanan dekor, müşteri çekme potansiyelinizde artış sağlayacaktır. Aklınızdaki dekorasyon fikirleriyle bana ulaşabilir, hayata geçiriliş sürecinde her adımda söz sahibi olabilirsiniz.

Butik mağaza tasarımı için gerekli olan raf ve dekorasyon tasarımları, mağazanıza karakteristik bir hava katacaktır. Ancak bu tasarımlar yapılırken, ürünlerin sunulmasının önüne geçmeyerek, ürünlerin ön plana çıkarılmasını destekleyici tasarımlar yapmaktayım. Bunun yanı sıra aydınlatma tasarımları yapılırken de ürünlerin gölgesinin düşmeyeceği, cazip bir vitrin tasarlamaktayım. Vitrin tasarımı yapılırken, daha çok müşteri çekme potansiyeli göz önünde bulundurulmaktadır.

Mağaza Cephe Tasarımları

Mağaza cephe tasarımı yapılırken, mağazanızın dışardan nasıl görüneceği tasarlanmaktadır. Dış cephe ne kadar ilham verici ve cazip olursa, müşterilerin mağazanıza gelmesi de o kadar kolay olacaktır. Mağazanızın bir markanın bayiliği mi, butik mi yoksa kendi markanız mı olduğunu belirtmeniz yeterlidir. Sonrasında sizlerin de talepleri doğrultusunda kreatif dış cephe tasarımları yaparak, mağazanızı cazip hale getirebilirim.

Mağaza cephe tasarımı, mağazanız hakkındaki ilk izlenim olacaktır. İlk izlem dediğimiz olgu ise yapının iyi mi kötü mü olduğu konusunda karar saniyeler içinde karar verilmesini sağlamaktadır. Yani mağazanız hakkındaki ilk izlenim ne kadar olumlu olursa o kadar müşteri çekme potansiyeline sahip olursunuz. Bu nedenle cephe tasarımları yapılırken, mümkün olduğunca ilgi çekici ve ihtiyaçlara yanıt verebilecek tasarımlar yapılmalıdır.

Mağaza cephe tasarımları için şık ve kullanışlı malzemeler tercih etmekteyim. Mimari bir proje üzerinden tasarım yaptırmak için bana ulaşıyorsanız, farklı geliştirme yöntemleri de uygulayabilirim. Projenin bitmiş halini görebilir ve her bir detay için değişiklikler yapabilirsiniz. Bu alanda kullanmakta hazırlamakta olduğum 3 boyutlu modelleme ve animasyon çalışmaları için benimle iletişime geçebilir, uzmanından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Mağaza İç Tasarım

Mağaza iç tasarım, cephe tasarımından sonra en fazla dikkat edilmesi gereken tasarımdır. Müşterinin mağazanızın dış görünüşünü beğenerek mağazaya girmesinin ardından, tekrar çıkmasını istemezsiniz değil mi? İşte tam da bu noktada, müşteriyi mağazada tutabilmek adına iç mekanınızda profesyonel bir tasarım hazırlamaktayım. Uzun yıllardır, bilgisayar ortamında iç ve dış mekan tasarımları yapmaktayım. Bu alanda deneyimli ve donanımlı olduğumu belirtmek isterim.

Mağaza iç tasarım için en önemli ve en fazla dikkat edilmesi gereken unsur, müşterinin rahatlıkla gezebileceği ve ürünleri inceleyebileceği alanlar yaratmaktır. İç dekorasyon yapılırken ürünlerin yapısı göz önünde bulundurulmalı ve buna uygun olacak şekilde dekorasyon yapılmalıdır. Kullanılacak malzemelerin yapısı ve rengi konusunda parça ve bütün ilişkisi oluşturularak, bütünleyici bir etki bırakılmalıdır.

Mağaza iç tasarım konusunda profesyonel hizmetler sunmaktayım. Mağazanız için belirleyeceğimiz tema ile uyumlu olacak vitrin ve raflar tasarlayarak, duvar ve zeminler ile bir uyum yakalanmaya çalışılmaktadır. Bunlara ek olarak temanıza uygun olarak seçeceğiniz bir mağaza kokusuyla, müşterileriniz için çok daha cazip bir mekan oluşturabilirsiniz. İç tasarım konusunda talepleriniz doğrultusunda hareket ederek, isteklerinize uygun tasarımlar hazırlamaktayım.

Mağaza Tasarımı Örnekleri

Mağaza Tasarım Fikirleri

Mağaza tasarım fikirleri konusunda ilham verici çalışmalarımı inceleyebilir, hayallerinizdeki tasarımı farklı yaratıcı fikirlerle tamamlayabilirsiniz. Söz konusu tasarımların özgün olduğunu ve her bir detayının büyük titizlikle tasarlandığını belirtmek isterim. Bu alanda yapmakta olduğum tasarımlar mağazanızın kimliğini yansıtacak ve marka değerinizi arttıracak tasarımlar olmaktadır. Şık ve kaliteli tasarımlar yaptırarak, müşterilerinizin ilgi odağı olacak bir mağazaya sahip olabilirsiniz.

Mağaza tasarım fikirleri almak ve sunmakta olduğum hizmetlerim için benimle iletişime geçebilirsiniz. Yaratıcı ve ilham verici fikirler alarak, hayallerinizdeki mağazayı geliştirebilir, rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. Müşterileriniz için keyifli alışveriş yapabilecekleri, sizin için de huzurlu bir çalışma ortamı olacak modern bir mağazaya sahip olabilirsiniz. Butik veya marka bayiliğini aldığınız mağazanız için her türlü mağaza tasarım fikirleri alabilirsiniz.