Küçük Salon Tasarımları için 5 Püf Nokta!

1 1

Küçük salon tasarımları dekorasyon aşamasında en çok zorlandığınız alanların başında yer alabiliyor. Alanın kısıtlı olması hayalinizdeki dekorları yerleştirme, kullanışlılığı elde etmek konusunda yetersiz kalabilir. Kalabilir diyorum çünkü aslında birkaç püf dekorasyon noktasına dikkat ederek küçük salon tasarımı oluşturabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu noktalara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Modern Küçük Salon Dekorasyonu ve Küçük Salon Tasarımları Nasıl Oluşturulur?

Küçük kare salon dekorasyonu kişiden kişiye değişecek bir beğeniye sahip olabilir. Kimi kişiler modern bir görüntü isterken kimi kişiler sadece kullanışlı olmasına dikkat edebilir. Her seçenekte de birbirine uyumlu parçaların, mobilyaların tercihine dikkat etmeniz gerekiyor. Bir bütün olarak tasarım işini ele alırsanız sonucunuza rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Küçük Salon Takımları Kurtarıcınız Olabilir

Modern Küçük Salon Dekorasyonu

Eğer dekorasyon yapacağınız alan küçükse mutlaka uygun mobilya seçimi yapmalısınız. Küçük salon takımları, küçük salon tasarımları için vazgeçilmez parçalar olmaktadır. Fazla parçaya sahip mobilyalar alanınızı daha dar hale getirecektir. Bu yüzden az sayıda parçayla çok fazla kullanışlı bir alana sahip olmalısınız. Örneğin alana göre sadece L koltuk, televizyon için bir ünite değil duvara monte etmek gibi adımlar izleyebilirsiniz.

Dikdörtgen Küçük Salon Dekorasyonu için L Koltuk Tercih Edin

3 3

L koltuk kullanımının en çok yakıştığı yerler arasında dikdörtgen küçük salonlar olmaktadır. Dikdörtgen küçük salon dekorasyonu için tek parça L koltuk alabilirsiniz. Tercih edeceğiniz L tipi küçük salon dekorasyonu sayesinde orta alanı boş bırakabilirsiniz. Buraya duruma göre küçük bir masa atabilirsiniz ancak püf nokta olarak koltuk kenarlarına gizleyebileceğiniz ufak sehpalar daha doğru tercih olacaktır.

Televizyon Ünitesi ile Kullanışlı Kitaplık Oluşturabilirsiniz

4 3

Küçük kare salon dekorasyonu sırasında kitaplık kullanımı için ekstra bir alan oluşturmak zor olabiliyor. Eğer siz de kitap okumayı seviyor ve kitaplarınızı kolilerde bulundurmak istemiyorsanız televizyon ünitesini kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Bol rafa sahip ve duvar uzunluğunda tercih edeceğiniz üniteler sizlere küçük salon tasarımları için bir püf nokta olabilir.

Kullanacaklar için Açık Renk Tablolar

5 3

Tablo kullanımı günümüzde modern salon dekorasyonu için tercih edilmektedir. Küçük salon ve yemek odası dekorasyonu esnasında tablo kullanımında dikkatli olmalısınız. Çok sayıda tablo kullanmak, büyük boyutlu tablo kullanmak yapacağınız en büyük hatalardan birisi olacak. Açık renk çerçeveli tabloları tercih etmelisiniz. Hatta mümkünse duvar rengiyle aynı olacak çerçeveli tablolar daha iyi bir perspektif sunacaktır.

Küçük Salon Tasarımları için Renk Uyumu Çok Önemli

Küçük alanları büyük göstermek için renklerin oyunundan faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Koyu renkler alanın olduğundan daha küçük görünmesine sebep olacaktır. Daha soft ve açık renkleri tercih ederek mevcut salonun geniş görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Beyaz, krem, açık kahve tonları, açık mavi (bebek mavisi) gibi renkler küçük salon tasarımları için oldukça uygun renklerdir.

6 3

Renk uyumu sağlamak için çoğu zaman tek renk kullanımı tercih edilse de en fazla iki rengi bir arada kullanmalısınız. Doğru tercih yaptığınızı görebilmek için ise yapabileceğiniz durumlar arasında 3D görselleştirme bulunuyor. Tarafımdan talep edeceğiniz boyutlandırma sayesinde salonunuzu dekore etmeye başlamadan önce sonucu görebilirsiniz! Böylece renkler dahil eşyaların uyumunu en net şekilde görebilirsiniz.

Kullanışlı Salon Dekorasyonu Nasıl Oluşturulabilir?

Eğer evinizi baştan oluşturuyorsanız, sahibi olarak yıkım döküm işlemleriyle işlem yapabilecekseniz işiniz oldukça kolaydır. Küçük bir ortama uyum sağlamak zorunda kalmadan, doğru iç mimari tasarımları ile farklı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ancak değişiklik yapamıyorsanız küçük salon tasarımları için sadece dekoratif eşyalar sayesinde avantaj elde edebilirsiniz.

7 3

Kullanışlı salon dekorasyonu için misafirlerinizi düşünüyorsanız açılır koltuk takımları seçebilirsiniz. Sadece misafir ağırlama esnasında değil, eşyalarınızı güvenle korumak için de yapabilirsiniz. Yeni nesil üretilen akıllı mobilya parçalarını kullanabilir ya da yaptırabilirsiniz. Küçük salon dekorasyonu IKEA bünyesinden alınacak eşyalarla oluşturulabilir.

8 1

Doğru yerleşim ve düzenleme için sizlere tasarım konusunda profesyonel olarak yardım ediyorum. Çizimlerimin boyutlandırılması sayesinde imkânsız olarak gördüğünüz küçük salonlarınızdan oldukça kullanışlı salon dekorasyonu ortaya çıkarabilirsiniz. İç mimari tasarımları için verdiğim hizmetler doğrultusunda tercih eden kişilere sahip oldukları alan boyutuna uygun ancak hayalindeki dekorasyonu yapabilme imkânı sağlıyorum. Sizler de küçük salon tasarımları için tarafımla iletişime geçebilirsiniz.

İç mekan tasarımı hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için bu linke göz atabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımı takip etmek isterseniz. FacebookTwitterInstagramYoutube

KATEGORİLER:

YORUMLAR

Sadece fikrinizi söyleyin.

 • Melis Akyazı göçen

  3 hafta önce

  Verdğniz dekorasyon bilgileri gerçekten çok işime yarıyor salonuma sizden örnek alarak güzel dokunuşlar yaptım .

  Cevapla
 • Belgin

  3 hafta önce

  Küçük bir salonum var ve eşyadan boğuluyoruz. Sayfanızı inceledikten sonra hantal tv ünitesinden kurtulup tv yi duvara astım yerine de küçük şık bir kitaplık edindim. Daha mutlu bir yuva hazırlıyorum. Teşekkür ederim küçük dokunuşlarınız renk kattı hayatıma.

  Cevapla
 • Selcen yağcıoğlu

  3 hafta önce

  Siteniz harika verdiğinşz bilgiler paha biçilemez.Benim salonum orta karar.Ama fransız balkon yüzünden istediğim gibi döşeyemedim.Zaten evimde baya küçük.Fransız balkonu olan odalar nasıl döşenmeli sizce.?

  Cevapla
 • Eylül Erdem

  3 hafta önce

  Küçük salonların nasıl dekore edilmesi gerektiği nasıl oturma grubu kullanılması gerektiği nasıl tv ünitesi olabilmesi uygun olduğu konusunda güzel bilgiler olmuş teşekkürler

  Cevapla
 • Muhammed ülger

  3 hafta önce

  Küçük Salon dekorasyonu için püf noktaları çok ayrıntılı ve etkili bir şekilde anlatmışsınız. Alanı iyi kullanmak önemli faydalı bir yazı olmuş…

  Cevapla
 • Bilge Eda Avan

  3 hafta önce

  Bütük tarzı salonların dekorasyonu aslında geniş salonlara göre daha zor. Eşyayı sığdırmak doğru tercihler vs. Çok faydalı bir içerik. Küçük evleri olanlar yardim alabilir.

  Cevapla
 • Veysi

  3 hafta önce

  Gerçek şudur ki salon için uyumlu dekorasyonlar kullanarak dizayn etmek pek kolay olmazsa gerek bilen birinden yardım veya fikir alarak düzenlemek iyi netice olur.verdiğiniz fikirler yerinde ve uygun

  Cevapla
 • Veysi

  3 hafta önce

  Öncelikle herkese verdiğiniz bilgilerin azda olsa faydalı olacağından eminim çünkü küçük salonlar kolay dekore edilemiyor yer darlığından dolayı verdiğiniz ipuçları gayet guzel

  Cevapla
 • Emrah

  3 hafta önce

  Küçük Salanumuzda L koltukda var tv odamız bizim Tasarımı elimizden geldiğince iyi yapmaya çalıştık yerimiz dar oluyo dizayn edilmesi en zor yer olsa gerek Küçük Salonlar.Kullanışlı salon dekarosyonu ve vermiş olduğunıuz görsel ve bu güzel yazı için teşekkür ederiz.

  Cevapla
 • yuzarsif78

  3 hafta önce

  Bence salonlar çok önemlidir. Evin en önemli ve ilk görünmek istenen yerleri olmaları yüksek oranlıdır. Tasarıma önem vermek gerektiğini inanırım. Şık bir tasarıma gelen misafirin vereceği tepki bile yeterlidir. Bence anlattıklarınız yani yazdıklarınız çok önemli ve çok gerçerli desenlerde ve lazımdır.

  Cevapla
 • Ahmet kaya

  3 hafta önce

  Verdiğiniz bu güzel bilgileriyle gerçekten salonu mu çok güzel yaptı gelen giden herkes beğeniyor çok memnun kalıyor gerçekten çünkü görünüşü çok güzel olmuş sizlere çok teşekkür ederim

  Cevapla
SENİN YORUMUN

Arşivler