Küçük Banyo Dekorasyonu için 5 Şahane Fikir!

1 3

Küçük banyo dekorasyonu, alanı olmayanlar ve nasıl hareket etmesini bilmeyenler için eziyet haline gelecek bir durum. Halbuki doğru bir yönetim ve planlama sayesinde siz de dar küçük banyo modelleri oluşturabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımları bildikten, doğru insanlarla çalıştıktan sonra en dar alanlar bile hem kullanışlı hem de şık görünüme sahip olabilir. Gelin birlikte küçük banyo dekorasyonu hakkında yapabileceklerinize göz atalım.

Küçük Banyo Nasıl Ferah Gösterilir?

Ferah bir alan her insana huzur ve rahatlık hissettirir. Ancak günümüzde oluşan yeni yapılarda genelde yaşam alanları daha küçük olduğundan bu konuda sıkıntılar yaşanmaktadır. Özellikle küçük banyo dekorasyonu esnasında ferah bir görünüm talep edilen bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Peki küçük banyo dekorasyon modelleri esnasında nasıl bir ferahlık elde edebiliriz?

Küçük banyo nasıl ferah gösterilir

Öncelikle dikkat etmeniz gereken temel unsurun aydınlatma olduğunu bilmelisiniz. Kesinlikle beyaz ışık tercihinden yana olmalısınız ve aydınlatma esnasında klasik ışıklandırmalardan uzak durmalısınız. Çok sayıda led lambalar ortamın gerekli ışığı almasını sağlarken aynı zamanda normal bir ampul görünümünü de ortadan kaldıracağı için tavan kısmında bir ferahlık sağlayacaktır. Küçük banyo dekorasyonu için beyaz renk olmazsa olmazınız olmalı.

Küçük Banyo Nasıl Geniş Gösterilir?

Ferah bir görünüm geniş görünümle paralellik gösterecektir. Geniş görünüm için elbette açık renklerden yana fayans ya da boya tercihini kullanmalısınız. Her ne kadar günümüzde siyah tonlarda banyolar çok modern ve şık dursa da tamamen siyah bir görünüm alanın daha basık ve küçük durmasına sebep olur. Bu yüzden küçük banyo dekorasyonu sırasında mutlaka beyaz, açık krem gibi renklerden faydalanmalısınız.

Küçük Banyo Nasıl Geniş Gösterilir

Kullanışlılık küçük banyo dekorasyonu için püf noktalardan birisidir. Banyonuzda olabildiğince az eşya bulundurmaya özen göstermeli ve her alanda bir kullanışlılık yaratmalısınız. Mümkünse çamaşır makinesi gibi eşyalar burada olmamalı. Ancak illa olacaksa da ya makinenizi bir dolabın içine gömülü olarak kullanarak ortadan yok etmeli ya da üstünü kullanabileceğiniz bir alan haline çevirmelisiniz. Dekorasyon malzemelerinizi ağır olmayacak şekilde makine üstüne yerleştirebilirsiniz.

Küçük Banyolar için Akıllı Çözümler: Aynalar!

Küçük banyolar için dekorasyon sırasında dekoratif malzemelerden kaçınmanız gerekmez. Ancak seçeceğiniz dekoratif malzemelerin de doğru seçilmiş olması gerekiyor. Nasıl bir adım izlemeliyim derseniz ayna, banyolarda olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Aynaları kullanarak illüzyon yapabilir, ışığın aynadan yansımasını sağlayarak geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Banyo Yerleşim Planı Nasıl Olmalı

Ayna boyutu ne kadar büyük olursa küçük banyo dekorasyonu için o kadar iyi olacaktır. Aynı zamanda banyoda lavabonun bulunduğu alanda dolaplı bir eşyanız varsa buraya küçük ayna koymanız etkiyi kıracaktır. Üst tarafı boş olan bir noktaya ayna yerleştirmelisiniz. Hatta bu aynaların büyük ve asimetrik olması ortama daha farklı hava katacaktır. Kare ya da dikdörtgen görünümlü aynalar alanın keskin sınırlarını belirleyerek daraltma oluşturabilir.

Banyo Yerleşim Planı Nasıl Olmalı? Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri

Küçük Banyolar için Akıllı Çözümler

Banyoyu kullanacak kişi elbette siz olacaksınız bu yüzden fikirleriniz ve istekleriniz oldukça önemlidir. Ancak dekorasyon konusunda kendinizi yeterli görmüyor ya da bir uzman yardımına ihtiyaç duyuyorsanız buna göre hareket etmelisiniz. Banyo yerleşim planı nasıl olmalı konusunda iç mimarlar size özgü dizayn yapabilir. Aynı zamanda sizler de bu dizaynları 3d görselleştirmeler sayesinde daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Duşakabinin Küçük Banyo Dekorasyonu Sırasındaki Yeri

Küçük banyo modelleri 2021 yılında da merak edilen bir durum olmuştur. Özellikle banyoda en çok yer kaplayan duşakabinler doğru noktalara yerleştirilmelidir. Eğer dikdörtgen şeklinde bir banyoya sahipseniz en uygun yerleşim biraz dar ama boydan boya olacak şekilde bir duş alanı oluşturmak olabilir. Alandan böylece doğru kulanım yakalayabilirsiniz.

Küçük Banyo Modelleri 2021

Kare şeklinde bir banyoya sahipseniz bu sefer yapmanız gereken küçük banyo dekorasyonu için iki duvarın kesişim noktasına küçük dar bir duşakabin modeli yerleştirmek olmalıdır. Kesişim noktaları çok fazla kullanılmayan alanlardır. Halbuki, iç mimarlar tarafından hazırlanmış projelerin üç boyutlu görselleştirmesi tarafımca yapıldığında görülüyor ki bu alanların da gayet kullanılması mümkündür. Kişilerin daha çok bireysel olarak yaptığım görselleştirmeler sayesinde kafasında dekorasyona dair daha net fikirlerin oluştuğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Siz de küçük banyo dekorasyonu sırasında aklınıza takılan çizimlerin, projelerin hayat bulmasını istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz. Dekorasyon ve tasarımlara dair çizimleri canlandırarak üç boyutlu animasyonlar sayesinde daha anlaşılabilir bir hale sizler için getiriyorum.

İç mekan tasarımı hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bu linke göz atabilirsiniz.

Ayrıca Sosyal medya hesaplarım üzerinden beni takip etmek isterseniz. FacebookTwitterInstagramYoutube

KATEGORİLER:

YORUMLAR

Sadece fikrinizi söyleyin.

 • Melis Akyazı göçen

  2 ay önce

  Banyo dekorasyonu hakkında çok güzel bilgiler öğrendim sayenizde banyomu küçük dokunuşlarla şahane yapacağım .

  Cevapla
 • Özgür Başar

  2 ay önce

  Küçük banyo deklarasyonu hakkında ayrıntılı ve acıklayıcı bilgiler verilmiş kendilerine teşekkürler banyo deklarasyonu daha ilgi çekiçi anlatılmış

  Cevapla
 • Eylül Erdem

  2 ay önce

  Küçük banyolar için vermiş olduğunuz dekorasyon fikirleri bir harika mutlaka bunları değerlendireceğim.

  Cevapla
 • yusuf

  2 ay önce

  Banyo temel ihtiyaçlarını gidermek için olması olağan bir yerdir. İhtiyaç giderirkenki an göz alıcı desenler insanı rahatlatan uyumlu bir görünüm sunması tatmin edici olarak söylenebilir.

  Cevapla
 • Efsun

  2 ay önce

  Teşekkürler gayet akıcı ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Beyaz ışık kullanımını kendi banyomda denedim ve kesinlikle fark etti.

  Cevapla
 • Kübra

  2 ay önce

  banyo dekorasyonu hakkinda mukemmel fikirler ogrendim sayenizde ozellikle banyoyu muhteşem gösterecek ayna fikri çok hoşuma gitti. çok teşekkürler.

  Cevapla
 • Kübra

  2 ay önce

  Bu arada verdiğiniz mükemmel bilgiler ve onerilerle banyoma yapacağım küçük dokunuşlar banyomu mukemmel gosterecek

  Cevapla
 • Veysi

  2 ay önce

  Okuduğum makalenizde çok ufak bir dokunuşla banyomu daha ferah bir hale getirebileceğimi öğrendim banyomu daha konforlu hale getirebilirim açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler

  Cevapla
 • Melek

  2 ay önce

  Gerçekten banyo dekorasyonu konusunda fikir sahibi olmak isteyenler için pratik öneriler bulunuyor.

  Cevapla
 • Fatma Rana Arıbaş

  2 ay önce

  Burada yer alan yazıyı okuyup görsellere baktığımda birbiri ile uyumlu ve uygulanabilir olan fikirler. Minimalist bir yaklaşım ve modern bir görünüm var ki bu da üzerinde düşünüldüğünü gösteriyor.

  Cevapla
 • Hakan

  2 ay önce

  Okuduğum makalenizde çok ufak bir dokunuşla banyomu daha ferah bir hale getirebileceğimi öğrendim çok iyi başarılı herkese tavsiye ederim teşekkürler

  Cevapla
 • Nevres

  2 ay önce

  Bence banyo ve mutfak, özellikle ortak oldukları için, bir evin önemli iki yaşam alanları. Bu bakımdan, gerek mimari açıdan, gerekse dekorasyon bazında estetik ölçütlerin gözetilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Epey akıcı ve kilit ipuçları barındıran bir yazı olmuş. Teşekkür ediyorum 🙂

  Cevapla
 • Emrah Korkmaz

  2 ay önce

  Banyo dekorasyonu küçük dokunuşlar Yazınız tavsiyeleriniz bizler için çok önemli bilgiler almak Görsel renkler de harika olmuş

  Cevapla
 • Mustafa Keser

  2 ay önce

  Küçük banyo dekorasyonu konusunda çok anlamlı yazı.Bize güzel fikirler vermiş.Özellikle bu fikirlerin pratikte uygulanabilirliği çok kol@y.En kısa zamanda bu fikirlerden seçecwğim.Teşwkürler.

  Cevapla
SENİN YORUMUN

Arşivler