Evinizin Havasını Değiştirecek Dekoratif Aksesuar Modelleri

1 5

Ev dekorasyonunda dekoratif aksesuar modelleri arayanlar için, evinizin havasını değiştirecek birbirinden şık aksesuar seçenekleri bulunmaktadır. Evinizin her alanında kullanabileceğiniz bu aksesuarlar, dekorasyon stilinizle uyum sağlayarak, tamamlayıcı nitelikte olacaktır. Evinizin tarzına uygun ve eşyalarınızla bir bütünlük yakalayabileceğiniz bu aksesuarlar, doğru kullanıldığında ortaya şahane bir görünüm sunacaktır. Ancak her konuda olduğu gibi bu konuda da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Dekoratif Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

dekoratif aksesuar modelleri

Dekoratif aksesuar modelleri seçerken, eşyalarınızla uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Aksi durumda evin atmosferini boğarak göz yoran dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Bu durumun meydana gelmemesi için son derece dikkatli davranılmalı ve mümkün olduğunca stilinizi yansıtacak ürünler kullanmalısınız. Kimi durumda aksesuar kullanarak evinizi olduğundan daha geniş gösterebildiğiniz gibi, kimi durumda da ortamı kalabalık göstererek dar alanlar yaratabilirsiniz. Bu nedenle doğru aksesuar seçimi oldukça önem teşkil etmektedir.

Ucuz Ev Aksesuarları

3 5

Çok fazla para harcamadan düşük maliyetlerle aksesuarlarınızı tamamlayabilirsiniz. Özellikle el yapımı dekoratif ürünler, son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Düşük maliyetli olması nedeniyle hem sıklıkla tercih edilmekte, hem de bu ürünlerin yapımı hobi olarak değerlendirilmektedir. Yalnızca birkaç parça ürünle eviniz için kendi dekoratif objelerinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz duvarınızda kullanacağınız çerçeveleri boyayabilir, dilerseniz de yine son yılların gözdesi hasır sepetleri evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dekoratif Salon Aksesuarları

4 5

Salon dekorasyonunda aksesuar kullanımı oldukça yaygındır. Evin en çok vakit geçirilen alanlarından biri olan salonda kullanacağınız aksesuarlar ile salonunuzun atmosferini bir anda değiştirebilirsiniz. Tercih ettiğiniz salon stili her ne olursa olsun, canlı veya yapay bitkiler kullanarak salonunuza canlılık katabilirsiniz. Dekoratif aksesuar modelleri arasında en sıklıkla kullanılan ürünlerin başında gelen bitkiler, evinize canlılık ve doğallık kazandıracağı gibi, enerjisini de oldukça yükseltecektir. Bunun dışında yine zevkinize göre tercih edebileceğiniz karakteristik objeler de kullanabilirsiniz.

Modern Salon Süs Eşyaları

5 5

Salonunuzda kullanacağınız süs eşyalarının başında tablolar gelmektedir. Kendi ruhunuzu yansıtan tablolar kullanarak salonunuza özgün bir hava verebilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak pek çok internet sitesinde bulabileceğiniz tasarım objeler bulunmaktadır. Bu objeler arasında Antik Yunan izleri taşıyan heykeller veya Osmanlı esintileri yakalayabileceğiniz çiniler bulabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur evinizin dekorasyon stiline uyumlu aksesuarlar kullanmanızdır.

Eşyalarınızı tamamlayacak veya ön plana çıkaracak objeler seçemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Dekoratif aksesuar modelleri seçerken evinizin stilini göz ardı etmemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca bir render uzmanından iç mekan tasarımı konusunda profesyonel bir destek alabilir, ne gibi aksesuarlar kullanacağınızı danışabilirsiniz.

Salon Masa Üstü Objeleri

6 5

Salonunuzda bulunan masa veya TV ünitesi gibi alanlar için en yaygın olarak kullanılan masa üstü objeleri, genellikle saksıda bitki ve tasarım nesneler olmaktadır. Bununla birlikte örneğin Retro tarzda bir stil kullanıyorsanız eski model ev telefonları, radyolar veya gramofon da tercih edebilirsiniz. Bir diğer masa üstü obje ise yine son yıllarda sıklıkla tercih edilen mum ve tütsülerdir. Evinizin havasını en çok değiştiren dekoratif aksesuar modelleri arasında yer alan mumlar ve şamdanlar görsel açıdan şıklık katmasının yanı sıra ortamın enerjisini de yükseltmektedir. Salonunuzda yemek masanız varsa, yemek masasında kullanacağınız hasır Amerikan servisler de oldukça estetik görünecektir.

Kullanışlı Dekoratif Ürünler

7 5

Kullanışlı dekoratif aksesuar modelleri arayanlar için ilk akla gelen objeler elbette ki aydınlatmalardır. Salonunuzda, mutfağınızda veya yatak odasında kullanacağınız aydınlatmalar, her alana göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin mutfağınızda masa üstünde kullanacağınız bir sarkıt avize modeli son derece göz kamaştırıcı olacaktır. Yatak odanızda komodinlerinizin üzerinde birer abajur kullanabilir, komodinin yanına birer geniş yapraklı bitki seçebilirsiniz. Bitkilerin saksısı için hasır sepetler kullanarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bir diğer aydınlatma seçeneği ise salonların olmazsa olmaz aksesuarı lambader olacaktır.

Farkınızı Yaratabileceğiniz Ev Aksesuarları

8 5

Ev dekorasyonunda farkını yaratmak isteyenler için en güzel dekoratif aksesuar modelleri arasında son yıllarda yaygın olarak kullanılan bambu ürünler bulunmaktadır. Bambu materyalli bir tepsi üzerine yerleştireceğiniz minik objeler ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Bunun dışında evin belli alanlarında ayna kullanarak evinizin olduğundan daha geniş görünmesini de sağlayabilirsiniz. Renkli kırlentler, koltuk battaniyeleri ve masa örtüleri de ev tekstilini tamamlayan en güzel aksesuarlar arasındadır.

İç mekan tasarımı hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için bu linke göz atabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımı takip etmek isterseniz. FacebookTwitterInstagramYoutube

Siz ne düşünüyorsunuz?