Eskimeyen Bir Stil: Ahşap Dekorasyon

1 4

Uzun yıllardır severek kullanılan ahşap dekorasyon, doğal görünümü nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir dekorasyon çeşididir. Ahşabın hemen her konseptle bir uyum sağlayabilmesi, farkınızı yaratmanız için muhteşem bir kolaylıktır. Dilediğiniz gibi sıcak veya soğuk tonlar ile kombin yapabilir, kendi zevkinizi kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Ayrıca evinizle uyumlu olacak ahşap dekoratif aksesuarlar kullanarak harika tasarımlar yaratabilirsiniz.

Ahşap dekorasyon stilleri, özellikle uzun süre boyunca evinin dekorasyonunu değiştirmek istemeyenler için harika bir seçenektir. Psikolojik olarak doğal ve rahatlatıcı etkisi olması sebebiyle hiç bıkmadan uzun süre kullanılabilir. Bu nedenle oldukça fazla rağbet gören bir dekorasyon fikridir. Evinizde ahşap kullanmaya karar verdiniz ancak nasıl özgün bir tasarım yaratacağınızı bilmiyor musunuz? İşte sizler için hazırladığımız dekoratif ahşap tasarımlar

Modası Hiç Geçmeyen Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Ahşap Dekorasyon

Modası hiç geçmeyen ve hemen her sene yeniden trend listesine giren ahşap dekorasyon için farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Farklı renk tonları ve mobilyalarla kombin yapabileceğiniz bu muhteşem görüntü evinize farklı bir hava katacaktır. Ahşap görünümünün insan psikolojisi üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Konuyla ilgili yapılan pek çok araştırma gösteriyor ki ahşabın doğallık etkisi, büyük oranda stresi azaltıyor ve mutluluk hormonu salgılanmasına yardımcı oluyor.

3 6

Dilerseniz salonunuzda, mutfağınızda veya yatak odanızda dilerseniz de aynı anda evinizin her köşesinde ahşap dekorasyon tercih edebilirsiniz. İç mekan tasarımı için oldukça fazla tercih edilen bu dekorasyon fikrini kişisel zevkinize göre harmanlayarak şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Ahşap ile uyum yakalayabileceğiniz birçok dekorasyon fikri vardır. Bu noktada önemli olan özgün ve kendi zevkinizi yaratan birtakım dokunuşlar yapabilmenizdir. Bu nedenle mobilya ve renk seçiminde dikkatli olunması gerekmektedir.

Ahşap Mobilya ile Kullanılabilecek En Uyumlu Renkler

4 5

Ahşap mobilya dekorasyon için en uygun renkler genellikle beyaz tonları olmaktadır. Mobilyalarınızı ahşap tonlarında tercih edecekseniz, duvarlarınızı beyaz rengine boyayarak mobilyalarınızı daha da ortaya çıkarabilirsiniz. Duvar, zemin ve tavanda kullanacağınız beyaz rengi muhteşem bir arka fon olacak ve ahşabın rahatlatıcı etkisini daha çok ön plana çıkartmanızda etkili olacaktır.

5 5

Bunun yanı sıra koltuk, halı, perde gibi eşyalarınızda ahşap rengine en uyumlu renklerden biri de yeşil, sarı ve mavi tonları olacaktır. Bu tonlarda koltuk kullanabilir veya beyaz koltuklarınıza renk katmak için yeşil, sarı, mavi gibi renklerde kırlentler seçebilirsiniz. Böylece canlılık ön planda tutularak, sıcak renklerin enerjisini kullanabilirsiniz. Ayrıca kişisel zevkinize göre halı ve duvarlarınızda soğuk koyu tonlar kullanabilir, çok daha modern görünümler elde edebilirsiniz.

Yatak Odasında Ahşap Dokunuşlar

6 5

Özellikle son yıllarda yatak odasında ahşap dekorasyon tercih edenlerin sayısı oldukça artmıştır. Bunun nedenleri arasında ahşabın rahatlatıcı etkisi nedeniyle uykuya kolay geçebilmeyi sağlamasıdır. Bir diğer neden ise elbette göze hitap eden şık ve enerji veren bir görünüme sahip olmasıdır. Özellikle nötr renklerle kombin yapıldığında oldukça estetik tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

7 2

Zarif ve huzurlu bir atmosfer yaratmak için ahşap dekoratif aksesuarlar kullanarak, konseptinizi tamamlayabilirsiniz. Duvarlarda kullanacağınız ahşap çerçeveler veya komodininizin üzerine koyacağınız ahşap saksılar ortama büyüleyici bir hava katacaktır. Bir başka seçenek olarak hayallerinizdeki tasarımı önceden görebilmeniz adına render hizmeti alabilir, mimari görselleştirme sayesinde 3 boyutlu olarak tasarımınızı görebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilir, inşa sürecine girmeden her şeyi kusursuz bir şekilde planlayabilirsiniz.

 Ahşap Dekorasyon Objeleri ile Salonunuza Doğal Bir Görünüm Katın

8 2

Ahşap ev içi dekorasyon için en fazla tercih edilen alan salondur. Yaşam alanınızı konforlu hale getirmek için ahşap dekorasyon stilleri kullanabilir, taş duvar ve şömine gibi dekorlarla salonunuza şıklık katabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ahşap ev dekorasyon aksesuarları arasında, özellikle dekorasyonda bitki kullanmayı sevenler için yeşil yapraklı ve büyük saksı bitkileri tercih edilebilir. Yaratmaya çalıştığınız doğal ortamı canlı bitkiler ile harmanlayabilir, çok daha huzurlu bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bitkilerinizde ahşap ile uyumlu olabilecek ve son yıllarda sıklıkla tercih edilen hasır sepetler kullanabilirsiniz. Salon palmiyesi ve devetabanı gibi büyük yapraklı bitkilerin yanı sıra, pilea ve kaktüs gibi küçük saksı bitkilerini de tercih edebilirsiniz. Bu sayede huzurlu ve doğal bir ortam oluşturabilir, yapmak istediğiniz ahşap dekorasyon stilini ön plana çıkartabilirsiniz.

İç mekan tasarımı hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için bu linke göz atabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımı takip etmek isterseniz. Facebook, Twitter, Instagram, Youtube

Siz ne düşünüyorsunuz?