Duvar Kağıdı Seçimi Esnasında Dikkat Etmeniz Gereken 4 Püf Nokta!

1 2

Alanın alımlı, modern ve farklı görünmesinde duvar kağıdı seçimi oldukça önemlidir. Duvar kağıtları günümüzde duvar boyalarından daha farklı avantajlara sahiptir. Farklı alanlarda kullanılarak daha değişik dekorasyon örnekleri ortaya koyulabilmektedir. İster kombinli duvar kağıtları ister sade duvar kağıtları kullanarak yaşam alanınız havasını değiştirebilirsiniz. Peki duvar kağıdı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalı?

Dekorasyon birden fazla etkeni içermektedir. Her bir aşamaya hakim olmanız ortaya çıkaracağınız dekorasyonu doğrudan etkilemektedir. Genç odası için ayrı salon için ayrı duvar kağıdı seçimi yapmalısınız. Böylece her alanda hedeflediğiniz görünümü daha net elde edebilirsiniz. İşte iç mimarlık planlarında da dikkat edilen püf noktalar!

1-      Salon Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı? 2021- 2020 Salon Duvar Kağıtları

Salon duvar kağıtları alanın boyutuna ve seçeceğiniz parçalara göre değişiklik gösterir. İlk seçeceğiniz duvar kağıdı da olabilir eşyalarda olabilir. Sıralama konusunda herhangi bir zorunluluğunuz bulunmaz. Ancak küçük mekanlarda duvar kağıdı seçimi esnasında dikkat etmeniz gereken temel unsur açık renkli duvar kağıtları tercih etmektir.

Duvar Kağıdı Seçimi

Alan boyutunda psikolojik olarak değişiklik yapmanız mümkündür. Bunun için renklerin psikolojik etkisinden yararlanabilirsiniz. İç mimarlık hizmeti verdiğim kişilere özellikle üç boyutlu görselleştirme esnasında renklerin önemini vurguluyorum. Çünkü yanlış bir renk seçimi alanı rezil de edebilir vezir de edebilir. Küçük alanlarda açık renkli duvar kağıdı seçimi boyut olarak daha büyük, ferah ortamlara sebep olur.

2-      Genc Odasi Duvar Kagidi Secimi Nasıl Yapılmalı?

Genç odaları yetişkinlerin baskın olduğu ancak yavaş yavaş gençlerin de söz hakkının doğduğu seçimleri oluşturur. Ancak genelde iç mimari tasarımlarımda benzer sorunlarla karşılaşıyorum. Gençlerin ani kararları ve değişimlerinden ötürü dekorasyon değişiklikleri meydana gelebilmektedir. Ebeveynler tarafından istenen üç boyutlu görselleştirmelerim ve planlarım neticesinde dekorasyon tasarımlarında somutluk elde etmek daha mümkün olur.

3 4

Genç odaları duvar kağıdı seçimi esnasında elbette gençlerin istek ve önerilerini dikkate almak gerekiyor. Bunun yanı sıra gencin yaş ortalamasına göre de belirli şeylere yönelebilirsiniz. Temizliği kolaylaştırmak adına da mutlaka silinebilir dekorasyon duvar kağıtlarına yönelmenizi öneriyorum. Böylece bir taşla iki kuş vurabilirsiniz!

3-      Modern Salon Duvar Kağıtları: Son Moda Duvar Kağıdı Modelleri!

Modern salon duvar kağıtları iki farklı şekilde baskın olarak göze çarpmaktadır. İlki, geometrik desenli çift renkli duvar kağıtlarıdır. Renkler arasındaki kontrastı oluşturmak adına tonları en güzel şekilde kullanılmaktadır. Bu durum düz bir duvar kağıdından daha etkili sonuç almayı sağlamaktadır.

4 4

İkinci yöntemde ise duvar kağıtlarında belirli desenlerin bulunması yer alıyor. Bu desenler kimi zamanda bir yaprak kimi zaman bulut olabiliyor. Ancak çok keskin renkler üzerinde yapılan desenlerin ortama farklı bir hava kattığı da görülüyor. Duvar kağıdı seçimi esnasında modern görünüm elde etmek istiyorsanız mutlaka desenli modellere göz atmalısınız.

4-      Duvar Kağıdı Seçimi: Kombinli Duvar Kağıtları

Kombinli duvar kağıtları tek renkten yana tercihini kullanmak istemeyenlerin yöneldiği dekorasyon yöntemlerindendir. Kombinli duvar kağıdı seçimi esnasında yönelebileceğiniz farklı seçenekler mevcuttur. Renklerin zıtlığından bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Siyah- beyaz gibi net çizgilerin ayrımı alanınıza uygun olabilir. Özellikle iş yerlerinizde bu zıt görünümü uygulayabilirsiniz.

5 4

Evlerde, genç odası ya da bebek odasında genellikle yakın renk tonlarını ya da moda renkleri öneriyoruz. Pantone tarafından 2021 yılında moda olarak duyurulan ikili olan gri ve sarı renklerinin kullanımını bu sene çokça tercih ettik. Özellikle çocuk, bebek odalarında mükemmel bir ikili oldular. Bunun yanı sıra daha sıcak ve yakın renklerde tercihleriniz esnasında olabilir.

Duvar Kağıdı Döşenmiş Evler Nasıl Tasarlanır?

6 4

İç mimarlık sayesinde dekorasyon, ev ve ofis tasarımını sürpriz olmasına engel olabilirsiniz. Garanti iş yaptırmak isteyenler için 3D görüntüleme oluşturulmuş projelerin somut hale gelmesini sağlıyor. Duvar kağıtları ya da duvar boyaları da en çok tedirginlik yaşanan unsurlar arasındadır. Arttırılmış gerçeklik ile duvar boyalarında deneme fırsatını artık elde edebiliyoruz. Bunun yanı sıra mimarlık programları ile duvar kağıdınızı uygulamadan rengi konusunda emin olabilirsiniz.

İç mekan tasarımı hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bu linke göz atabilirsiniz.

Ayrıca Sosyal medya hesaplarım üzerinden beni takip etmek isterseniz. FacebookTwitterInstagramYoutube

KATEGORİLER:

YORUMLAR

Sadece fikrinizi söyleyin.

 • Melis Akyazı göçen

  3 hafta önce

  Verdiğiniz bilgiler o kadar güzelki gerçekten harika bir görselleştirme uzmanısnz her şeyi uyum içinde yapmak için örnek aldığım tek sayfasnz

  Cevapla
 • Belgin

  3 hafta önce

  Tv arkadı için duvar kağıdı düşünüyorum. Sayfanızı inceleyerek çok güzel fikirler edindim. Çok teşekkür ederim. Böyle güzel bir sayfayı bizlere sunduğunuz için.

  Cevapla
 • Selcen yağcıoğlu

  3 hafta önce

  Duvar kağıdı hakkında herşeyi açıklamışsınız.Hiç bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum.Benim evinde boya zamanı geldi.Am bıktım boya yaptırmaktan.Şöyle kirlendiği zaman silinen bi boya istedim ama hiçte güzel silinmiyor.Bu seneki seçeneğim belli oldu sayenizde kesinlikle duvar kağıdı yaptıracağım.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Acaba tanıdığınız duvarkağıdı işinden anlayan birileri varmı?Siz duvar kağıdının tasarımını yapsanız bizde ustasını bulsak.

  Cevapla
 • Muhammed Ülger

  3 hafta önce

  Duvar kağıdı yaratıcı, renkli ve odayla bütünleşebilmeli. Zemin yani parkeyle uyumlu olmalı. Etkili bir sunum yapmışsınız. Tebrik ederim…

  Cevapla
 • Eylül Erdem

  3 hafta önce

  Duvar kağıdının seçimi nasıl olması gerektiği konusunda çok güzel bilgiler olmuş bunlar. Duvar kağıtlarının ceşitleri hakkında da bilgi vermişsiniz teşekkürler.

  Cevapla
 • Veysi

  3 hafta önce

  Gerçekten duvar kağıdı alırken bilen birinden destek almak iyi olur çünkü insanlar evini yada işyerini kendisi yalnız başına karar vererek alırsa sıkıntı olur tabi ki sizin gibi bir profesyonelden yardım almak iyiy olur.Fikirleriniz aydınlatıcı nitelikte tşk

  Cevapla
 • Bilge Eda Avan

  3 hafta önce

  Bence evdeki duvarlar eğer beyaz ton yapılacak ise üzerine yapılacak duvar kağıdı odanin bütün atmosferini degistirebilir o yüzden yaptırmadan önce bu tarz içerikleri takip edip ona göre karar vermek çok çok önemli

  Cevapla
 • Emrah

  3 hafta önce

  Duvar kağıdı evimde bi köşede var Kombinli ve sade renklerde hoş aslında duvar boyasına uyumlu olmasınada çok dikkat eden var.Duvar kağıdı bilgi ve tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için Teşekkür ederiz.

  Cevapla
 • Hüseyin

  3 hafta önce

  Ev alma fikrim var ve kesinlikle duvar kağıdı istiyorum çünkü boya vs bir yere kadar ve temizlenmesi tekrar boyanması gibi bir dolu konu var, gayet güzel alternatifli bir yazı olmuş. Genç odası modelleri özellikle değerlendirilebilir. 🙂

  Cevapla
 • Ahmet kaya

  3 hafta önce

  Bu bilgiler böyle kolay bulunmaz gerçektende ben hayran kaldım bu güzel düşünceli yazılarıniza duvar kağıdı konusunda buradan çok faydalı bilgiler aldim

  Cevapla
SENİN YORUMUN

Arşivler