Dış cephe tasarımı, mimari alanda en önemli unsurlardan birdir. İlk izlenim dediğimiz olgu, ilk defa görülen bir nesne karşısında yaklaşık 2-3 saniye içerisinde oluşmaktadır. Bir yapının ilgi çekici olması ve göze hitap etmesine de bu esnada karar verilmektedir. Yani birkaç saniyelik bir fark edişin ardından, insan beyni o nesnenin güzel veya kötü olduğunun yargısına varabilmektedir.

Dış cephe tasarımı ne kadar dikkat çekici ve hoş olursa, yapı hakkındaki ön fikirler de o kadar pozitif olacaktır. Bu açıdan düşünüldüğünde, tıpkı bir insandan hoşlanıp hoşlanılmaması kararının saniyeler içinde verilmesi gibi düşünebilirsiniz. Mimari yapıların dış cephesinin etkileyici olması bu nedenle son derece önemlidir. Karşı tarafa aktarılan duygunun, yapının kimliği, karakteri ve ruhu olması gerekmektedir.

Bu nedenle sizler için en yaratıcı ve profesyonel dış cephe tasarımı yapmaktayım. Bu alanda uzun yıllardır edindiğim tecrübelerin ışığında, oldukça donanımlı olduğumu belirtmek isterim. Hayalinizdeki tasarımları büyük bir titizlikle hayata geçirmekteyim. Bunun yanı sıra her detaya fazlasıyla önem vererek, kaliteli ve kusursuz bir işleyiş sürdürdüğümün altını çizmek isterim. Çeşitli bilgisayar yazılımları kullanarak dış cephe tasarımı alanında profesyonel hizmetler sunmaktayım.

Dış Cephe Tasarımı

Dış Cephe Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dış cephe tasarımı nasıl yapılır konusu oldukça önem arz etmektedir. Tasarım sonrasında ortaya çıkacak projenin gerçeklikle bağlantısının kusursuz olması gerekmektedir. Müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda, oluşturulacak modellemenin birebir gerçeği yansıtması gerekmektedir. Bu anlamda kullanmakta olduğum yazılımlar, ortaya kaliteli bir iş çıkması konusunda son derece önemlidir.

Dış cephe tasarımı nasıl yapılır ve tasarım yapılırken hangi hususlara dikkat edilir soruları büyük bir merak konusu olmaktadır. Bu konuda merakınızı gidermek ve işleyiş sürecine dair birtakım bilgiler vermek isterim.

 • Öncelikle mimari proje üzerinden yapılacak olan 3D modelleme ile tasarım hazırlanmaktadır.
 • Tasarım hazırlanırken her bir detaya fazlasıyla önem verilerek, ortaya çıkacak tasarımın kusursuz olmasına dikkat edilmektedir.
 • Yaratıcı ve görsel açıdan göze hitap eden bir tasarım yapılmaktadır.
 • Dış cephe için kullanılacak malzemelerin, belirli çevre koşullarına uyumlu olmasına dikkat edilmektedir.
 • Hem estetik hem de malzeme açısından çevre ile uyumlu olacak tasarımlar hazırlanmaktadır.
 • 3D görselleştirme ile hazırlanan tasarımın hayata geçirildiğinde nasıl görüneceği gösterilmektedir. Bu sayede istenen veya istenmeyen detayların değiştirilmesi daha kolay olmakta, projenin hayata geçirilmesi konusunda emin olma sağlanmış olur.
 • Dış cephe tasarımı nasıl yapılır konusuyla ilgili en önemli detay ise son teknoloji programlardan uzmanlıkla faydalanmaktır. Kullanılan yazılımlar hazırlanan tasarımın gerçeklikle birebir görünmesini sağlamakta ve akıllarda soru işareti oluşmasını engellemektedir

Dış Cephe Tasarım Örnekleri

Dış cephe tasarım örnekleri yalnızca estetik unsuru olarak yapılmamaktadır. Günümüz koşullarında binaların yalıtımı için de öncelikli tercih edilmektedir. Konut, iş yeri veya diğer mimari yapılar için hazırlanacak tasarımın hem göze hitap etmesi hem de ekonomik anlamda destekleyici nitelikte olması gerekmektedir. Bu da yapının bulunduğu çevreyle doğru orantılı olmaktadır. Isı veya diğer faktörleri göz önünde bulundurarak, kullanışlı ve estetik tasarımlar hazırlamaktayım.

Dış cephe tasarım örnekleri mimari yapıya göre değişiklik göstermektedir. Villa, rezidans, apartman, mağaza, ofis, restaurant, lokanta gibi farklı pek çok yapının dış cephe tasarımlarını yapmaktayım. Yapının özelliği ve çevre koşullarını göz önünde bulundurarak profesyonel bir şekilde tasarımlar hazırlamaktayım. Uzun yıllardır profesyonel bir şekilde tasarım ve geliştirmeler yapmaktayım. Şimdiye kadar yaptığım tasarım ve geliştirmelerden %100 memnuniyet sağlayarak, hizmet alanımı giderek genişletmekteyim.

Dış cephe tasarım örnekleri konusunda yapının çevreyle uyumunu ön plana çıkarılmaktadır. Tasarımını yaptırmak istediğiniz yapıda kullanacağım malzemelerin, birbiriyle uyumlu bir şekilde kullanılmasına özen göstermekteyim. Özellikle yapının bulunduğu çevreye göre modern, klasik, sanatsal, tarihi, doğal vs. gibi farklı stil ve vurgular üzerinde durmaktayım. Mimari projeler üzerinden modelleme yaparak hazırladığım tasarımlar, son derece yaratıcı ve görsel açıdan göze hitap etmektedir.

Dış Cephe Tasarım Malzemeleri

Dış cephe tasarım malzemeleri çağın gerekliliklerine uyum sağlayacak nitelikte kullanışlı materyallerden oluşmaktadır. Mimari alanda kullanılan malzemeler, tarih boyunca ihtiyaçlar doğrultusunda seçilmiştir. Çevre koşulları ve çeşitli dış etkenlerin göz önünde bulundurulmadan kullanıldığı materyaller, her ne kadar estetik anlamda göze hitap etse de kullanışsız olmaktadır. Bu nedenle dış cephe tasarım malzemeleri seçilirken dikkatli olunması gerekmektedir.

Dış cephe tasarım malzemeleri seçerken her türlü etkin faktörü göz önünde bulundurmaktayım. Oluşması muhtemel sorunları hesaba katarak, bir sıkıntı yaşanmaması adına şık ve kullanışlı malzemeler tercih etmekteyim. Bu hususta taleplerinizi dikkate alarak, şartlara uygun olarak önereceğim malzemeler ile şık tasarımlar hazırlamaktayım. Dış cephe tasarım malzemeleri konusunda bir sınıflandırma yapılması gerekirse;

 • Tuğla malzemeler
 • Seramik malzemeler
 • Cam malzemeler
 • Plastik malzemeler
 • Doğal taş malzemeleri
 • Ahşap malzemeler
 • Metal malzemeler

Tasarım için kullanılan malzemelerdir. Bunların yanı sıra, sıfırdan tasarım yapılmadığı ve tasarım geliştirilmesi istendiğinde, yalıtım için farklı malzemeler de kullanılmaktadır.

Dış Cephe Aydınlatma Tasarımı

Dış cephe aydınlatma tasarımı daha çok görsel açıdan bir zenginlik ve yapıya karakteristik özellik kazandırmak amacıyla tercih edilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, enerji verimliliğinin sağlanması ve ekonomik açıdan uygun olmasıdır. Aydınlatma tasarımları mimari açıdan oldukça dikkat çekicidir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen tasarımlar arasındadır. Tasarımları hazırlarken dikkat ettiğim en önemli nokta gözlemcinin aydınlatmaya bakış açısı ve uzaklığıdır.

Dış cephe aydınlatma tasarımı yaparken, ışık kirliliğine sebebiyet vermeyecek, çevre dostu yaratıcı tasarımlar oluşturmaktayım. Bu anlamda hem çevreyi hem de gözlemciyi rahatsız etmeyecek ve projeler hazırlamaya özen göstermekteyim. Dış cephe malzemelerinin rengi ve ışığı yansıtıcı özellikte olup olmadığı konusunda da ayrıca dikkatli davranarak, olası tüm problemleri göz önünde bulundurmaktayım. Kullanılacak aydınlatma renginin ise bina malzemelerindeki etkilerini dikkate almaktayım.

Dış cephe aydınlatma tasarımı, bina yüzeyinin yansıtma katsayıları hesaplanarak yapılmaktadır. Bu alanda deneyimli ve donanımlı olduğumu belirtmek isterim. Her türlü dış cephe aydınlatmasında gönül rahatlığıyla beni tercih edebilir, kaliteli hizmetler alabilirsiniz. Işıklandırma ve yapının görsel hiyerarşisinin birbirleriyle doğru orantılı olacak şekilde tasarımını yapmaktayım. Yapının mimari özelliklerine dikkat çekecek ve algı oluşmasını sağlayacak şekilde profesyonel dış cephe aydınlatması tasarımı yapmaktayım.

Dış Cephe Tasarımları

Bina Dış Cephe Tasarımı

Bina dış cephe tasarımı, binaların göze hitap ederek dikkat çekmesi amacıyla tercih edilmektedir. Yaratıcı ve farklı tasarımlar her zaman dikkati çekmekte ve beğenilmektedir. Estetik anlamda tüm beklentileriniz karşılayacak, farklı tasarımlar yapmaktayım. Mimari projelerden 3D modelleme yaparak, son teknoloji animasyonlar oluşturmaktayım. Alanımda uzun yıllardır edindiğim tecrübeler neticesinde, yapmakta olduğum her tasarımın gerçeği birebir yansıttığının altını çizmek isterim.

Bina dış cephe tasarımı konusunda 3 boyutlu görsel ve animasyonlar hazırlayarak, profesyonel hizmetler sunmaktayım. Photorealistik şekilde hazırladığım projelerinizin bittiğinde nasıl görüneceğini önceden bilebilir, henüz hayata geçirmeden yapmak isteyeceğiniz değişiklikleri bu sayede rahatlıkla yapabilirsiniz. Geri dönüşü olmayan hatalar yapmamak adına, hayallerinizdeki bina dış cephe tasarımı nasıl görünüyor diye bakabilirsiniz. Bu şekilde gönül rahatlığıyla projelerinize başlayabilir, tasarım konusunda rahatlıkla rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Bina dış cephe tasarımı, son teknoloji 3D animasyon ve görselleştirme işlemleriyle farklı bir hal almaya başlamıştır. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve çağın gerekliliklerinden faydalanmak için bu muhteşem kolaylıktan yararlanmak istemez misiniz? Sizin için özenle hazırladığım tasarımlar hakkında daha detaylı bilgi almak için site üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. İleri teknolojiler kullanarak hazırladığım tasarımlar sayesinde projelerinizin etkileyiciliğini arttırabilir, profesyonel hizmetlerden faydalanabilirsiniz.