Modern Banyo Tasarımı – Banyo Dekorasyonunda Son Trendler

1 2

Banyosunu yenilemek veya sıfırdan banyo yaptırmak isteyen pek çok insan modern banyo tasarımı hakkında detaylı bir araştırma yapmaya başlıyor. Son yılların en popüler banyo tasarımları ve farklı fikirler veren banyo dekorasyonları en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Banyonuzdan sıkıldıysanız veya ilk defa banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız, birbirinden farklı ve modern banyo tasarımı önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Fark Yaratmak İsteyenlere Modern Banyo Tasarımı Önerileri

Modern Banyo Tasarımı

Banyonuzda fark yaratmak ve kişisel zevkinizi yansıtan tasarımlar yapmak için geleneksel fikirlerden biraz uzaklaşabilirsiniz. Modern banyo tasarımı konusunda birbirinden farklı fikirleri yazımızda bulabilir ve dilerseniz bu fikirlerin ışığında ortaya şahane tasarımlar çıkartabilirsiniz.

Öncelikle ilk yapmanız gereken, hayalinizdeki banyo için belli başlı kararlar vermeniz gerektiğidir. Örneğin; küvet mi duş kabini mi kullanmak istiyorsunuz? Ya da banyonuzda ağırlıklı olarak hangi renk tonlarını kullanmak hoşunuza gidiyor? Banyo dolaplarından lavabo tercihine, fayans seçiminden renk uyumuna kadar kararsız kaldığınız her şey için fikir alabilir, farklı banyo tasarımları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşte, en popüler 2021 banyo modelleri

Banyo Dekorasyonunun Eskimeyen Rengi: Beyaz

3 2

Beyaz renk banyo tasarımı, uzun yıllardır kullanılan ve modası hiç geçmeyen bir tasarımdır. Bunun ilk nedeni elbette ki evin diğer odalarından daha küçük alana sahip olan banyoyu geniş göstermektir. Beyaz rengin iç açıcı ve ferahlatıcı etkisi banyonun olduğundan daha geniş görünmesine yardımcı olur. Bir diğer neden ise temizlik hissinin en çok hissedildiği alan olan banyoda, bu hissi arttırmak ve amacına uygun olarak dekor etmektir. Modern banyo tasarımı yapmak isteyip, risk almayı sevmeyenler için oldukça ideal ve şık bir tercih olacaktır. 

Modern Banyo Tasarımı Yaparken Ahşabın Gücünü Keşfedin

4 2

Banyo dekorasyonları günümüzde artık evin diğer odaları gibi fark yaratmak üzere yapılmaya başlamıştır. Klasik banyo görünümü istemeyen ve modern çizgileri takip etmek isteyen pek çok insan, dekorasyon sırasında farklı fikirlere yoğunlaşmıştır. Dekorasyonda son yılların modası ahşap görünümü de böylece banyolarda yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlamıştır. Hem krem ve bej tonlarıyla hem de beyaz renkle kolaylıkla uyum sağlayan ahşap rengini banyonuzda kullanarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

5 2

Lavabo altlarında, duvarlarda ve ayna çerçevelerinde kullanıldığında, sofistike etkiler yaratmanız mümkün. Kendi içinde bir uyum sağlayan fakat ilk etapta birbiri ile alakasız görünen bu tasarım modern banyo tasarımı yapımında oldukça fazla kullanılmaya başlamıştır. Ancak kullanacağınız ahşap malzemelerin sertifikalarını kontrol etmeniz çok önemlidir. Kullanılacak materyalin su geçirmeyen yapısı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Siyah Fayans Rengi ile Farkınızı Ortaya Koyun

6 2

Siyah rengin otoriter havası son yıllarda yeni banyo modelleri için sıklıkla denenmektedir. Geleneksel tarzlara karşı çıkmak ve beyaz kullanımının aksine bir zıtlık yaratmak isteyenler siyah renge yoğunlaşmaya başlamıştır. Fayans seçiminde siyah rengin asilliği hem çok sevilmiş hem de farklı bir etki yaratmayı başarmıştır. Görünüm itibariyle hem beyaz hem de gold tonlarda aksesuarlarla kolaylıkla uyum yakalayabilmektedir. Altın rengi bir musluk seçebilir veya beyaz eşyalarınızla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Banyo Dolaplarında Dikkat Çekici Renkler

7 2

Modern banyo tasarımı yapmak isteyenler için bir diğer önerimiz banyo dolaplarında cesur renklerin kullanımıdır. Kişisel zevkinize göre dilediğiniz renkte mobilyayı banyonuzda kullanabilirsiniz. Son yıllarda özellikle dikkat çekici ve etkileyici renkler kullanılarak farklı banyo modelleri tasarlanmaya başlanmıştır.

Banyo Dekorasyonunda Şeffaf Duş Kabini Modası

8 2

Son birkaç yıldır giderek popüler olmaya başlayan bir diğer tasarım da şeffaf duş kabini kullanımıdır. Şeffaf duş kabinleri, buzlu camların aksine hem banyonun olduğundan daha geniş görünmesini sağlamakta hem de son derece şık ve estetik görünmektedir. Bu nedenle hiç şüphesiz en güzel banyo tasarımları arasında yerini almayı başarmıştır. Banyo inşaatına başlamadan önce render hizmeti alarak 3D çizim yaptırabilir, mimari görselleştirme yöntemi ile banyonuzun bitmiş halini önceden görerek üzerinde kolaylıkla değişiklik yapabilirsiniz.

Küçük Banyolarda Konforun Önemi

9 2

Modern banyo tasarımı yapmak isteyen pek çok insan banyo ölçülerinin yetersiz olduğunu düşünerek farklı tasarımlardan uzak durmaya çalışmaktadır. Ancak küçük banyo modelleri 2021 yılından itibaren artık kolaylıkla değerlendirilebilmektedir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli husus küvet ve büyük dolaplar yerine şeffaf duş kabini ve gömme dolap tercihi olacaktır.

Tasarım Harikası Renkli Lavabolar

10 1

Renkli lavabolar modern banyo tasarımı yapmak isteyenler için en yeni ve örneğine az rastlanan trendler arasındadır. Ancak asimetrik görünümlü ve beyaz dışında bir renkte tasarlanmış lavabolar, banyonuzun havasını bir anda değiştirecek en etkili aksesuarlardan biridir. Yaratıcılığınızı kullanarak döşenmiş banyo modelleri, hem özgün hem de karakteristik bir havaya sahip olacaktır. Bu da farkınızı yaratabileceğiniz en güzel yöntemlerden biridir.

İç mekan tasarımı hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için bu linke göz atabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımı takip etmek isterseniz. FacebookTwitterInstagramYoutube

Siz ne düşünüyorsunuz?