3D kat planı, mimari projelerde yapının iç mekan tasarımı ile ilgili olarak yapılan 3 boyutlu çizimlerdir. Yapının iç mekan tasarımındaki her bir detayın titizlikle planlanması için oldukça önem arz etmektedir. 3+1, 4+1 2+1 gibi projelerin rahatlıkla incelenebilmesi ve geliştirmelerin yapılabilmesi için son derece mühimdir. Teknolojinin geldiği son nokta bu tarz kusursuz tasarımlar yapılmasının önünü açmıştır. Hal böyle olunca da pek çok sektör bundan faydalanabilmiş ve pazarlama alanında başarı elde edebilmiştir.

3D kat planı yapılırken, kat planlarının ölçü ve görünümlerinin profesyonel bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Kullanılan bu teknik, sonradan geri dönüşü mümkün olmayan veya maliyeti fazla olacak değişiklikler yapılmasını engellemektedir. Müşteriler konutların iç mekanını gerçekliğe en yakın şekilde, sanki içinde geziniyormuş gibi görebilirler. Böylece yapılmak istenilen değişiklikler daha rahat bir şekilde fark edilir ve olası bir sorunun önüne geçilmiş olur.

3D kat planı çizimleri için sitede bulunan iletişim adreslerimden benimle iletişime geçebilirsiniz. Bu alanda profesyonel bir hizmet almak ve kaliteli projelere imza atmak için bir uzman desteği alınması faydalı olacaktır. Render alanında uzun yıllardan beri profesyonel çalışmalar yaparak hizmet sağlamaktayım. 3D kat planı talepleriniz doğrultusunda istediğiniz tasarımları bilgisayar ortamında hazırlamaktayım. Sonrasında istediğiniz değişiklikleri yaparak, kusursuz bir proje hazırlamanıza yardımcı olmaktayım.

3D Kat Planı Modelleme

3D Kat Planı Nedir?

3D kat planı nedir sorusu son yıllarda çok fazla merak edilmiş ve araştırılmaya başlanmıştır. Konutların iç mekan tasarımlarıyla ilgili her detayın atlanmadan çizildiği ve müşteriye bitmiş halinin gösterildiği bir modelleme tekniğidir. Bu 3 boyutlu modelleme tekniği sayesinde, müşterilerin akıllarında herhangi bir soru işareti bırakılmaması hedeflenmektedir. Sonuçta pazarlama alanında müşteriler sahip olmak istedikleri konutların iç tasarımını önceden bilmek isterler.

3D kat planı nedir diye düşünenlere müşteri memnuniyeti ve satış kâr oranlarının artması için kullanılan bir tekniktir cevabını verebilirim. 3D planlar için birçok program kullanılmaktadır. Bu programların hizmet alanları farklılık gösterebildiği gibi, kullanımları için de bir bilgi birikimi ve donanıma ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, her modellemenin kaliteli olmadığıdır. Uzman kişilerle çalışarak profesyonel hizmetler alabilirsiniz.

3D kat planı nedir ne, ne değildir iyi bir araştırma yapılması gerekir. Sonuçta alacağınız hizmetin kusursuz olması için kat planında sıklıkla yapılan hatalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Peki, nedir bu sıklıkla yapılan hatalar? Konu kat planlarındaki odaların, salonların, mutfak ve banyoların metrekarelerinin iyi ölçülememesidir. Bu nedenle gerçeklik dışı canlandırmalar yapılarak, yanıltma payı yüksek işler ortaya çıkmaktadır ve titiz bir çalışma gereklidir.

3D Kat Planı Nasıl Çizilir?

3D kat planı nasıl çizilir konusuna gelecek olursak, ilk olarak mimari proje dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Konutların bütünsel olarak ve katların özelde ölçülerinin tek tek belirlenmesi gerekir. Ölçüler doğru olduğunda gerçekliğe yakın tasarımlar yapılmaya başlanır. Bilgisayar ortamında matematiksel tüm verilerin hesaplanarak yapıldığı bu tasarımlar sonucunda kaliteli modellemeler oluşmaktadır. Elbette yalnızca bunlar yeterli değildir ve tüm detayların ayrı ayrı planlanması gerekmektedir.

3D kat planı nasıl çizilir sorusuna yanıt olarak, sizler için adım adım aşamaları anlatmak isterim:

  • Öncelikle mimari proje etraflıca ele alınır, ölçülere dikkat edilerek bilgisayar ortamında gerçek ölçülerle uyumlu çizimler yapılır.
  • Çizimlerin 3 boyutlu olması için derinlik, ışıklandırma gibi detaylar çizilir ve nesnelere canlılık kazandırılır.
  • Teknik çizimlerin ardından iç mimari ve dekorasyon üzerinde çalışmalara başlanır.
  • Müşteri odaklı olacak dekorasyon tasarımlarında, yapının iç mekanının boş halindense eşyalı hali hazırlanmış olur.
  • Çeşitli görsel efektler kullanılarak gerçekliğe en yakın tasarım hazır hale getirilir ve müşteri beğenisine sunulur.
  • Daha sonra isteğe bağlı olacak şekilde farklı geliştirmeler ve iyileştirme çalışmaları yapılarak, kusursuz bir proje hazırlanmış olur.
  • Son olarak render hizmeti alınır ve oluşturulan proje, etkileyicilik açısından sunum haline getirilir. Böylece 3D kat planı nasıl çizilir sorusu yanıt bulmuş olur.

3D Kat Planı

3D Kat Planı Modelleme

3D kat planı modelleme işlemi, mimari proje üzerinden titizlikle yapılmaktadır. Yapılan teknik çizimler bu alanda uzman kişilerce okunabilir ölçütlerde olmaktadır. bu alanda son derece disiplinli çalışmalar yapmakta ve 3D kat planı modelleme hizmetlerimi profesyonel bir şekilde vermekteyim. Özellikle reklam ve pazarlama alanında oldukça işinize yarayacak 3D kat planı modelleme hizmeti almak için sitede bulunan iletişim adreslerimden benimle iletişime geçebilirsiniz.