3 Aşamada Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

1 2

Minimalist ev dekorasyonu son yılların en revaçta olan dekorasyon türlerinden birisi haline geldi. Sosyal medyanın etkisiyle büyüyen ve birçok kişiye ulaşan minimalist akımlar dikkat çekmeye devam ediyor. Gerek minimalist düşüncenin altında yatan sebebi beğenen gerekse hali hazırda yaşam alanının küçük olduğu kişiler için minimalist ev dekorasyonu fikirleri oldukça uygun olmaktadır. Elbette her dekorasyonda olduğu gibi bu alanda da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.

Minimalist Ev Nedir?

Dekorasyondan farklı olarak günümüzde mimarlar tarafından minimalist ev yapılmaktadır. Minimalist olarak adlandırılan bu evler geçmişte görmeye alışık olduğumuz evlere nazaran oldukça küçüktür. Artan kişi sayısına karşılık talepleri karşılamak ve geçmişe göre çekirdek aile, yalnız yaşamın çok olması bu tarz evlerin oluşmasına sebep olmaktadır.

Minimalist Salon Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist evlerin oluşması da dekorasyonda değişikliğe yol açmıştır. Bu evlerde yaşamak için fazla eşyanın bulunması mümkün değildir. Bundan dolayı minimalist ev dekorasyonu fikirleri ortaya çıkmıştır. Hatta bu alanda özel olarak tasarımcılık yapan kişilerin olduğunu görmek de mümkündür. Bireysel olarak minimalist ev dekorasyonu örnekleri için mimari görselleştirmeler yaparak kişilere hizmet vermeye devam ediyorum.

Minimalist Olmak Az Eşya ile Ev Dekorasyonu Anlamına mı Geliyor?

Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır,

Minimalizm hakkında düşüncelerinizi tam olarak oturtmanız bu alanda yapacağınız minimalist ev dekorasyonu fikirlerinizde sizlere yol gösterici olacaktır. Çoğu kişi minimalizm kavramını az eşya ile eşleştirmektedir. Aslında bu durum yanlış olan bir unsurda değildir. Ancak burada temel amaç ucuz ve az eşya ile yaşam değildir. Aksine sürekli tüketim çılgınlığına dur diyerek eldeki eşyaları ve malzemeleri değerlendirmektir.

Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Eğer siz de evinizde ya da ofisinizde minimalizm akımına ayak uydurmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Minimalist ev dekorasyonu tarzı için temelde çok planlı hareket etmek ve bir sonraki adımı düşünmek gerekecektir. Çünkü minimum miktarda eşya almak özellikle depolama ve tasarım alanlarına dikkat etmeyi gerektiriyor.

1-      Minimalist Ev Eşyaları Temin Etmelisiniz

Ev eşyaları tahmin edildiği üzere evde en geniş yer kaplayan unsurlardır. Eşyalarınızı yoğun ve kaba olacak şekilde seçmemelisiniz. Az sayıda ve kullanımınıza uygun olmalı. Burada amaç elbette ihtiyacınızı karşılayacak şekilde olmalıdır. Aynı zamana ucuz ve düşük fiyatlı olacağı da anlamına gelmez. Tam tersi tüketim furyasına dur demeniz için pahalı ve kaliteli eşyalar tercih etmelisiniz.

Sade Ev Dekorasyonu,

Piyasada net bir açıklama ile minimalist ev dekorasyonu için eşyalar ayrı olarak satışa sunulmamaktadır. Herhangi bir alışveriş noktasından eşyalarınızı odanıza, evinize uygun seçebilirsiniz. Yerleşim esnasında ise 3D görselleştirme uzmanı ile çalışarak, dekorasyon öncesi evinizin en şahane görünümünü elde edebilirsiniz.

2-      Modern Minimalist Evler için Nötr Renkler Tercih Edin

Minimalist Ev Nedir

Minimalist evlerin genelde boyutları da ufak olmaktadır. Eğer bol pencereli ve güneş alan bir eviniz varsa bu problem olmayacaktır. Ancak daha ferah minimalist ev dekorasyonu için nötr renkler seçerek siz de renk oyunu yapabilirsiniz. Baskın ve göze çarpan renklerdense daha açık tonlarda bulunan; beyaz, krem, açık kahverengi gibi renklere yönelebilirsiniz. Bu alanınızın daha ferah bir görünüm elde etmesini sağlayacaktır.

3-      Minimalist Ev Dekorasyonu için Püf Nokta: Depolama Alanları!

Genelde bu tarz dekorasyonlarda alışık olduğumuz büyük giysi dolaplarına yer verilmez. Eğer eviniz kendi halinde minimalist bir ev ise odanız büyük ihtimalle bu tarz dolapları kaldırmayacaktır. Bu noktada depolama olarak değerlendirebileceğiniz alanları kendinize çıkarmalısınız. Yüksekliği bulunan yataklarınızın altına, kolonların kullanılması imkânsız olan ara boşluklarına kutularla depolama oluşturabilirsiniz.

Modern Minimalist Evler

Yatak odanız çok küçük ya da dolaba uygun değilse, perdeleme yöntemi ile gizli bir dolap oluşturabilirsiniz. En geniş ve uygun bir duvarınızdan belirli bir ölçüde oda içine gelerek o alana perde çekin. Görünmeyen kısımlarda ister raflarla ister kutular aracılığı ile giysilerinizi saklayabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Minimalist ev dekorasyonu için deneyebileceğiniz masrafsız tasarımlardan birisidir.

Sade Ev Dekorasyonu için Mimari Görselleştirme Hizmetimden Faydalanın!

Minimalist Ev Eşyaları

Sade ev dekorasyonu ya da minimalist ev dekorasyonu nasıl adlandırırsanız adlandırın. Dekorasyonda doğru adımlarla şahane tasarımlar ortaya çıkarmak istiyorsanız bunun temel ayağı mimari görselleştirme ile oluşmaktadır. Özellikle küçük alanlarınızı değerlendirmek gibi bir amacınız varsa mutlaka 3D görselleştirme hizmetimden faydalanın. Böylece tasarımlarınız somut olarak elimde hayat bulacak ve işlemlerinize başlamadan kafanızda tüm tasarım noktaları kesinleşecektir!

İç mekan tasarımı hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bu linke göz atabilirsiniz.

Ayrıca Sosyal medya hesaplarım üzerinden beni takip etmek isterseniz. FacebookTwitterInstagramYoutube

KATEGORİLER:

YORUMLAR

Sadece fikrinizi söyleyin.

 • yuzarsif78

  2 hafta önce

  Ev küçükte olsa dekorasyonu minimal yapmak şirin bir yapıya ulaşmak ve dahi oturtulmuş küçük uyumlu bir tasarım yapıp gelenlerine göz alıcı bir zemin oluştururken ayrıca kendimize de göz alıcı hale getirmiş oluyoruz.

  Cevapla
 • yardimciemir1

  2 hafta önce

  Minimalist evlerin çoğalması ve fazla ve kabaca görünen ev içi görüntülerine bir son verilmeli gerçekten. Çok yararlı bir bilgilendirme umarım herkesin hoşuna gider.

  Cevapla
 • Yasemin34

  2 hafta önce

  Yapısal olarak ben kendimde minimal bir insanım. Çok eşyanın ya da fazla şeylerin yanında kendimi rahatsız hissederim .Yazınızı çok orjinal buldum. Herşeyi anlatmışsınız. Kendimi tekrar keşfettim diyebilirim.

  Cevapla
 • Kübra Andırın

  2 hafta önce

  Minimalist ev fikri bana çok uygun geliyor çünkü çok fazla eşya almamıza gerek kalmıyor ve sade ve hoş bir görüntü oluyor. Her zaman minimalist ev fikrine sıcak bakarım ilerde de bu fikri kullanacağım.

  Cevapla
 • Ahmet kaya

  2 hafta önce

  Minimalist ev dekorasyonu hakkında gerçekten çok faydalı bilgiler vermiş ben çok memnun kaldım bu yazılarınızdan çok teşekkür ederim işimize yarayacak

  Cevapla
 • Yıldız

  2 hafta önce

  Minimalist olmayı çok istiyordum. Verdiğiniz fikirler çok daha iyi oturttu kafamda bu düşünceyi.Emeğiniz için teşekkür ederim.

  Cevapla
 • Hakan

  2 hafta önce

  Bu Yazı Sayesinde Aklımdaki Bir Çok Soru İşaretini Giderdim ve ayrıca minimalist ev dekorasyonunun nasıl yapıldığınıda öğrendim.

  Cevapla
 • Özgür Başar

  2 hafta önce

  Konu hakkında ayrıntılı ve acıklayıcı bilgiler verilmiş ve görseller ile desteklenmiş kendilerine teşekkürler

  Cevapla
 • Muhammed ülger

  2 hafta önce

  Olabildiğince az eşya ile şıklık yaratmak önemli bir konu. Ayrıntılı ve güzel bir yazı olmuş

  Cevapla
 • Buğra

  2 hafta önce

  Minimalist evlerde nasıl eşya seçilmesi konusunda güzel bilgiler olmuş. Minimalist ev düzeni kurmak isteyenlere çok yardımcı olacağından eminim.

  Cevapla
 • Emrah Korkmaz

  2 hafta önce

  Son yıllarda revaçta olan Minimalist ev dekorasyon ve içeriklerini dizaynı neler yapmamız gerektiğini Öğrendik.

  Cevapla
 • Mustafa Keser

  2 hafta önce

  Minimalist ev dekorasyonu konusunda merak ettiğim her şeyi ve püf noktalarını öğrenmiş oldum.Çok başarılı bir bilgilendirme olmuş.Hep aklımda bu konuda sorular vardı.Teşwkkürler.

  Cevapla
SENİN YORUMUN

Arşivler