2D kat planı konusunda farklı detaylandırma çalışmaları yapılabilmektedir. Genel itibariyle duvar, pencereler ve kapıların bulunduğu 2 boyutlu çizimlerdir. Mimari bir projenin ölçüleri ve genişliği hesaba katılarak tasarımları yapılır. Bu tasarımlar müşteriye konutun sergilenmesi için yapılmaktadır. Bir evin kat planında duvar, pencere, kapılar, banyoda bulunan küvet, dolaplar ve lavabo gibi alanlar bulunabilmektedir. Ek olarak renklendirme işlemi de yapılabilir.

2D kat planı mimari projeler için gerekli bir tasarımdır. Odaların ölçeklendirme ve modelleme işlemleri yapılarak basit bir tasarım oluşturulmaktadır. Gerekli durumlarda kat planı geliştirilir ve farklı birçok detay eklenebilir. Bu detaylar ise genellikle dekorasyon ve renklendirmeler ile olmaktadır.  Oluşturulan mimari tasarımın renklendirilmesi ise oldukça avantajlıdır. Projenin daha anlaşılır ve cazip hale gelmesini sağlamaktadır.

2D kat planı yapılırken her bir detayın önemsenerek titiz bir çalışma yürütülmesi gerekmektedir. Ölçülerin gerçekliği yansıtması ve doğru yapılması son derece önemlidir. Alternatif olarak 3D kat planları da yapılabilir. Ancak basit bir tasarıma ihtiyacınız varsa 2D kat planı yaptırabilirsiniz. İhtiyaçlarınızın en doğru şekilde karşılanması için talep ve görüşlerinizi ön planda tutarak tasarımlar yapmaktayım.

2D Kat Planı

2D Kat Planı Nedir?

2D kat planı nedir sorusuna, mimari projenin bilgisayar ortamında hazırlanan basit bir tasarımı denebilir. Basit denmesinin sebebi, detayların 2 boyutlu çizimler ile gerçekleştirilmesidir. Ancak ihtiyacınızı karşılıyorsa projenizin sunumu için yaptırmanız gerekmektedir. Bilgisayar ortamında bazı programlar üzerinden tasarlanan planlar, her detayın matematiksel veriler kullanılarak kusursuz bir şekilde tasarlanmasını sağlamaktadır. Bu durum müşteriyi projeye çekebilmeniz için son derece etkilidir.

2D kat planı nedir şeklindeki sorularınız için detaylı bilgilendirmelere tarafımca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda fiyatlandırma bilgisi ve diğer hizmetlerim hakkında detaylı bilgi almak için site üzerindeki iletişim adreslerimden benimle irtibata geçebilirsiniz. Mimari projenizin sunumunu yapmak üzere kaliteli bir 2D planına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu alanda vermiş olduğum profesyonel hizmetler makul fiyatlarla müşteriye ulaşmaktadır.

2D kat planı nedir, ne değildir biraz açıklık getirmek isterim. 3 boyutlu tasarımların aksine, planın görsel olarak canlandırılmadığı, yalnızca 2 boyutlu olarak çizildiği planlardır. Özellikle mimari alanda oldukça fazla tercih edilen bir çizimdir. Katların görsel açıdan etkileyiciliğinin yüksek olduğu ve projenin tanıtımının iyi bir şekilde yapılabileceği kaliteli tasarımlar yapmaktayım. Böylece projenizin bitmiş halini görebilir, yapmak istediğiniz değişiklikleri bildirerek geliştirmeler yaptırabilirsiniz.

2D Kat Planı Nasıl Çizilir?

2D kat planı nasıl çizilir sorusuna etraflıca yanıt vermek gerekmektedir. Bu alanda kaliteli hizmetler vermekte ve profesyonel işçilik çıkartmaktayım. Nasıl yapıldığı konusunda ise belli başlı örnekler vermek isterim. Örneğin mimari bir projeniz var ve bu projenin müşteriye ulaşabilmesi için her detayının tasarlandığı bir plana ihtiyacınız var. Bu noktada sizler için bir hizmet alanı oluşturarak, talep ve görüşleriniz doğrultusunda tasarımlarınızı yapmaktayım.

2D kat planı nasıl yapılır sizler için adım adım anlatmak isterim:

  • Öncelikle kat planı yaptırmak istediğiniz projeyi bana ulaştırmanızın ardından, ilk etapta birtakım analizler yapmaktayım.
  • Bu analizler neticesinde projenin ölçülerine uygun olacak şekilde, bilgisayar ortamında t2 boyutlu tasarım işlemini yapmaktayım.
  • Matematiksel verilerin ve ölçütlerin hesaplanarak tasarlandığı plan için ileri teknoloji programlar kullanmaktayım.
  • Kullandığım programlar yardımıyla, kapı, pencere, duvar gibi temel kat planını hazırlamaktayım.
  • Talepleriniz doğrultusunda detay çalışmalarını yapmaktayım. Bu çalışmalar küvet, lavabo ve dolap gibi tasarımlardır. Dilerseniz mobilya dekorasyonları da eklemekteyim.
  • Yine isteğe bağlı olacak şekilde hazırlanan tasarımı renklendirme işlemi de uygulamaktayım. Renklendirme işlemi, projenizin daha cazip bir hal almasını ve görsel açıdan estetik olmasını sağlamaktadır.
  • Tüm bu çalışmalar sonucunda ihtiyaçlarınıza ulaşabilmek adına dilediğiniz değişiklikleri yapmaktayım. 2D kat planı nasıl yapılır sorusuna basit bir şekilde yanıt vermiş bulunmaktayım. Ancak çok daha fazla teknik çalışma ve detayların olduğunu da belirtmek isterim.

2D Kat Planı Nedir

2D Kat Planları

2D kat planları müşteriyi etkileyebilecek şekilde yapılmalıdır. Uzun yıllardır bu alanda çizimler yaparak günden güne deneyimimi arttırdığımın altını çizmek isterim. Profesyonel 2D kat planları ihtiyaçlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Ek olarak site üzerinden hizmet alanlarımı inceleyebilir, yine ihtiyaçlarınız doğrultusunda benimle iletişime geçebilirsiniz. Yüksek kalitede uygun maliyetli 2D kat planları hazırlamaktayım. Her bir detay için büyük bir titizlikle kusursuz çalışmalar yaptığımı söylemek isterim.